Truck on the road in motion. Long vehicle cruising highway in sunset.

Ważnym czynnikiem rozwoju branży transportowej w najbliższych latach jest dalszy postęp w zakresie digitalizacji i zamawiania usług online. Coraz więcej przewozów będzie zlecanych przez Internet, co jest szansą dla kierowców, szukających wolnych ładunków do przewiezienia. Jednym z miejsc, gdzie można je znaleźć jest Fixly.pl.

Według danych zawartych w zeszłorocznym raporcie “Transport przyszłości” opracowanym przez firmę PwC, do 2022 r. wzrośnie wolumen transportu drogowego o ok. 23% pod względem tonażu ładunków. Analitycy przewidują jednocześnie, że na rynku pracy brakować będzie nawet 200 tysięcy kierowców.

Transport, jako rozwijający się sektor gospodarki w Polsce czeka w zbliżającym się czasie sporo wyzwań. Jednym z faktorów, które wg raportu PwC będą w najbliższych latach kształtować obraz branży jest digitalizacja, obejmująca m.in. optymalizację sieci transportowej, wykorzystanie sztucznej inteligencji, technologii blockchain czy rozwoju platform do zamawiania usług online. Te ostatnie stają coraz popularniejsze wśród firm, szukających przewoźnika, jak i pośród samych kierowców.

Zamawianie przejazdów online z perspektywy usługobiorcy jest wygodniejsze i skuteczniejsze, bo pozwala dotrzeć jednorazowo do dużej grupy usługodawców. Kierowcy z kolei mogą dopasowywać zlecenia do swoich grafików i efektywniej zarządzać swoją pracą. W Internecie funkcjonują już giełdy transportowe oraz inne serwisów ułatwiających znalezienie zlecenia w branży. Jednym z takich rozwiązań jest Fixly.

Na Fixly kierowcy mogą przeglądać dostępne zlecenia transportowe, a na podstawie szczegółowych informacji dotyczących terminu czy rodzaju ładunku podejmować decyzję, czy chcą zgłosić chęć realizacji usługi. Dużą zaletą platformy jest to, że można z niej korzystać na urządzeniu mobilnym, dzięki czemu kierowcy mogą szybko przejrzeć dostępne zapytania i sprawdzić, czy jest coś interesującego dla nich. Wystarczy poświęcić na to kilka minut podczas postoju. To zasadniczy element, który odróżnia Fixly od serwisów ogłoszeniowych. Aplikacja działa na telefonach i tabletach z system Android oraz iOS. Można pobrać ją bezpłatnie ze oficjalnych sklepów na obu platformach.

Kliknij TUTAJ i sprawdź, jak działa Fixly.

Na jedno zapytanie odpowiedzieć może do pięciu wykonawców, spośród których użytkownik wybiera tego, komu powierzy realizację. Wszelkie szczegóły obie strony ustalają samodzielnie, korzystając z wbudowanego czata bądź telefonicznie czy mailowo. Na Fixly funkcjonuje system rekomendacji, dzięki któremu kierowcy mogą zdobywać opinie od klientów za realizację zlecenia, budując swoją wiarygodność i wizerunek sprawdzonego partnera.

Obecnie zainteresowanie usługami transportowymi wzrasta. Od rozpoczęcia stopniowego odmrażania gospodarki przez rząd liczba zapytań w kategorii Transport na Fixly znacząco wzrosła. To tylko pokazuje, jak nowoczesne rozwiązania zdobywają kolejny rynek i są przyszłością, jeśli chodzi o źródło zleceń dla kierowców.

Materiał Promocyjny

Advertisement

Mogą Ci się również spodobać

Masowa utrata praw jazdy już od 1 lipca?

Już niedługo kierowców czekają wielkie zmiany. Piesi będą mieć bezwzględne pierwszeństwo i to jeszcze ...

Niemcy światowym liderem w segmencie premium

Niemieccy producenci samochodów pozostają światowym liderem w kategorii samochodów premium. Według danych francuskiego instytutu ...

Toyota najbardziej wartościową firmą motoryzacyjną na świecie

Najnowszy ranking Best Global Brands 2020 firmy Interbrand już po raz 17. stwierdził, że ...

Kultowy „Maluch” obchodzi dziś urodziny

Słynny Fiat 126p świętuje dziś swoje 44 urodziny. Pierwszy egzemplarz „Malucha” wyjechał z fabryki ...

Porsche pod choinkę za 50 tys. zł

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. Ten magiczny czas poza rodzinnymi spotkaniami wiąże się też ...

Wielka fuzja na rynku leasingu i wynajmu samochodów

Hitachi Capital Corporation i Mitsubishi UFJ Lease & Finance Company Limited połączą siły. Dzięki ...