Turecki konglomerat przemysłowy Togg nie postrzega siebie jako tradycyjnego producenta samochodów. Co więcej, chciałoby się rozwijać i oferować kompletne koncepcje mobilności. Cały ten podany przez Turków opis sprowadza się na końcu do... elektrycznego auta. Przedstawiony na targach w USA Togg Transition Concept Smart Device Turcy zamierzają wprowadzić na rynek na początku 2023 roku. Studyjny model to sedan typu fastback. Wkład w projekt wnieśli włoscy specjaliści z Pininfarina. W koncepcyjnym wersji, która powinna przyciągać wzrok i wzbudzić zainteresowanie zastosowano drzwi otwierane przeciwlegle do siebie. W seryjnej wersji w ich miejsce trafią konwencjonalnie otwierane drzwi.

mat. prasowe

Wnętrze elektrycznego sedana ma oczywiście duże wyświetlacze na desce rozdzielczej, a kamery zastępują konwencjonalne lusterka zewnętrzne. Czterech pasażerów zajmuje miejsca na pojedynczych, obitych skórą siedzeniach. Pasażerowie z tyłu mają własny ekran dotykowy pomiędzy siedzeniami.

Czytaj więcej

Audi zwiększa inwestycje w elektromobilność

mat. prasowe

Póki co Togg nie dostarcza zbyt wielu informacji o napędzie. Pokazany już wcześniej elektryczny SUV współdzieli platformę z sedanem. Transition Concept Smart Device z napędem na tylne koła ma moc 147 kW, a przy napędzie na wszystkie koła 297 kW. Podobnie jak w SUV-ie zasięg w limuzynie powinien wynosić od 300 do około 500 kilometrów. To nie ostanie słowo z Turcji. Już teraz zapowiedziano wersję hatchback,a SUV-y segmentu B i MPV segmentu C mają uzupełnić później ofertę firmy Togg.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Elektryczny pickup Forda może zasilić dom przez trzy dni w prąd