Mitsubishi Colt: Znana nazwa w nowym wydaniu

Nowy Mitsubishi Colt wykorzystuje technologię Renault Clio i będzie dostępny także w wersji hybrydowej. To kolejny dobry krok japońskiej marki w zdobyciu nowych oraz utrzymaniu starych klientów i fanów.

Publikacja: 10.10.2023 15:53

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

Foto: mat. prasowe

Kilka miesięcy po nowym ASX Mitsubishi wprowadza na rynek kolejną nowość. Tradycyjna i dobrze znana polskim klientom nazwa Colt zostaje przywrócona do życia. I to bez zmian, bo Colt pozostaje miejskim, zwinnym i dobrze prezentującym się miejskim modelem o klasycznej formie. Podobnie jak ASX oparty jest na Capturze, nowy Colt jest wynikiem współpracy z francuskim partnerem sojuszniczym, firmą Renault, i bazuje na Clio. Pierwsza generacja Colta pojawiła się w 1978 roku. W Polsce najbardziej znana była trzecia i czwarta. Szósta była ostatnią. Model zniknął z rynku w 2012 roku. Teraz, 11 lat później odrodził się w swojej nieoczywistej formie.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

mat. prasowe

Po tym, jak japońska marka nieco straciła impet na europejskim rynku, te klony Renault na pewno pomogą importerom i dealerom uszczęśliwić klientów Mitsubishi, bo to są po prostu dobre samochody. Portfolio importu z Azji ogranicza się obecnie do modelu Space Star produkowanego w Tajlandii i Eclipse Cross jako hybrydy typu plug-in pochodzącej z Japonii. Będzie też nowy Outlander z napędem hybrydowym typu plug-in, który zadebiutuje w 2024 roku.

Czytaj więcej

Nowy Renault Scenic: Oferuje to co modne w motoryzacji
Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

mat. prasowe

Produkcja nowego Colta rozpocznie się w Turcji jesienią 2023 roku, gdzie zjedzie z linii montażowej wraz z Renault Clio. Zrobiono jednak dużo, żeby go odróżnić od francuskiego modelu. Ogólny kształt karoserii pozostaje bez zmian jednak Mitsubishi ma swój indywidualny wygląd przodu i nim się najbardziej się wyróżnia. Ten czterometrowy miejski samochód ma klamki tylnych drzwi zintegrowane ze słupkiem C. Dlatego, na pierwszy rzut oka wygląda jak model z jedną parą drzwi, Bagażnik mieści przyzwoite 391 l.Całość prezentuje się zgrabnie i nowocześnie. Na lepszą bazę Colt nie mógł trafić.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

mat. prasowe

Colt będzie dostępny w pięciu kolorach. Do wyboru są trzy silniki. Podstawą jest 3-cyl. wolnossący silnik benzynowy o mocy 67 KM z manualną pięciobiegową skrzynią biegów. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 17,1 s i rozwija prędkość 160 km/h. Drugi ma moc 91 KM, turbodoładowanie i sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Setkę osiąga się w 12,2 s i rozpędza się do 180 km/h. Topowym modelem jest hybryda o mocy 143 KM. To napęd znany z Renault Clio i składa się z 1,6-litrowego silnika benzynowego o mocy 94 KM i dwóch silników elektrycznych (49 KM i 20 KM). Ceny jeszcze nie są znane.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

mat. prasowe

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

mat. prasowe

Premiery
Audi Q6 e-tron nareszcie zadebiutowało. To bardzo ważny model w gamie marki
Premiery
Tym modelem Lamborghini żegna się z silnikiem V10. Powstanie tylko 10 egz.
Premiery
Elektryczny hit Volvo doczekał się tuningu. Bodykit dla Volvo EX30
Premiery
Volkswagen ID.Buzz GTX: Elektryczny hot hatch w ciele vana
Premiery
Audi A3 przeszło lifting. Zyskało też zupełnie nową wersję nadwozia