Nadjeżdża pierwszy elektryczny Lexus

Jeszcze w tym miesiącu na targach samochodowych w Chinach Lexus pokaże swój pierwszy elektryczny samochód. Będzie to model przeznaczony na lokalny, chiński rynek.

Publikacja: 13.11.2019 02:17

Nadjeżdża pierwszy elektryczny Lexus

Foto: moto.rp.pl

Przez długi czas wydawało się, że Toyota nie chce mieć wiele wspólnego z czysto elektrycznymi samochodami. Pionierzy napędu hybrydowego wyraźnie zmienili strategię bo teraz Japończycy co chwilę informują o nowych, elektrycznych pomysłach. Na drugiej szynie w modelu Mirai i autobusach rozwijania jest technologia ogniw paliwowych. W Chinach Toyota zaprezentowała już elektryczną wersję kompaktowego SUV-a C-HR, który jest budowany w dwóch nieco różnych wariantach przez lokalnych partnerów joint venture. Na olimpiadę w Tokio w 2020 roku Toyota planuje wprowadzić nowe, elektryczne samochody.

""

Elektryczna wersja Toyoty C-HR produkowana w Chinach.

moto.rp.pl

Teraz kolej na Lexusa, który otrzyma pierwszy całkowicie elektryczny model. Na początek auto wprowadzone będzie na rynek chiński. W ramach przygotowań do międzynarodowej wystawy samochodowej – Guangzhou International Automobile Exhibition (22 listopada – 1 grudnia 2019 r.) Lexus zapowiedział premierę nowego modelu z seryjnym napędem elektrycznym.

""

To pierwsze oficjalne zdjęcie elektrycznego Lexusa.

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Lexus UX: Podróż od świtu do świtu

Nie wiadomo jak elektryczny Lexus wygląda, bo pierwszy zwiastun nie ujawnia nic więcej poza napisem „Electric”. Całkiem możliwe, że nowy model jest wariantem pochodnym od kompaktowego SUV-a UX. Miałoby to sens, bo ten model bazuje na tej samej platformie, co niedawno zelektryfikowana Toyota C-HR.

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności