W ubiegłym roku rejestracje nowych pickupów zamknęły się w Polsce wynikiem 3388 egzemplarzy. Rynek tych użytkowych modeli rośnie. W 2018 roku zanotował wzrost o 39 procent.
Aktualizacja: 29.11.2023 23:14 Publikacja: 03.03.2019 22:25
Foto: moto.rp.pl
W ubiegłym roku rejestracje nowych pickupów zamknęły się w Polsce wynikiem 3388 egzemplarzy. Rynek tych użytkowych modeli rośnie. W 2018 roku zanotował wzrost o 39 procent.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: moto.rp.pl
W ubiegłym roku rejestracje nowych pickupów zamknęły się w Polsce wynikiem 3388 egzemplarzy. Rynek tych użytkowych modeli rośnie. W 2018 roku zanotował wzrost o 39 procent.
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Miejski samochód przyszłości będzie elektryczny i mały. Przynajmniej tak twierdzi Opel i wprowadza za kilka miesięcy nowy model o nazwie Roks-e.
Kia Europe zaprezentowała dziś pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a Kii zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.
RX to największy SUV w gamie Lexusa. Obecnie w sprzedaży jest czwarta generacja tego modelu. Sprawdzamy, co wyróżnia japońskiego SUV-a.
W Europie póki bez dotacji przez państwa nie ma co liczyć na samoistny rozwój elektromobilności. W Chinach wygląda to inaczej. Pekin ma własną, zupełnie odmienną strategię.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Szef koncernu Stellantis twierdzi, że jest gotowy na zmianę strategii działania jeśli okaże się, że samochody elektryczne nie będą w przyszłości jedynym słusznym rozwiązaniem.
Po modelu EV6 pojawia się EV9. Elektryczny SUV o długości ponad 5 m i zasięgu około 500 km. Auto, w którym zmieści się rodzina, bagaże, pies i kot.
To dobra wiadomość nie tylko dla kierowców aut. Naukowcy z University of California w Riverside (UCR) opracowali nowy rodzaj bezpiecznego paliwa, które nie reaguje na ogień.
Kolejna chińska marka wchodzi na polski rynek. Do końca tego roku swoją premierę zapowiedziały dwie kolejne. Zanim to nastąpi na drogi wjedzie Voyah Free, przyszły konkurent Audi, BMW i Mercedesa.
Decyzja o zatrzymaniu projektu izery byłaby bardzo zła i nieuzasadniona ekonomicznie – uważa Tomasz Kędzierski, dyrektor strategii i rozwoju biznesu ElectroMobility Poland.
Grupa Volkswagen przygotowuje się do restrukturyzacji marki Volkswagen. Thomas Schäfer, szef marki nie szczędzi ostrych słów na temat krytycznej sytuacji. Przewidziany jest pakiet oszczędnościowy na kwotę 10 miliardów euro (ok. 43,5 mld zł).
Tesla uzyskała poparcie szwedzkiego sądu w sprawie pozwu producenta samochodów elektrycznych o odblokowanie dostępu do tablic rejestracyjnych swoich pojazdów. To niewielkie, ale symboliczne zwycięstwo w sporze z szwedzkimi związkowcami.
Iveco wydało miliard euro na gamę samochodów ciężarowych nowej generacji w wersji spalinowej i elektrycznej.
Poziom cen towarów i usług konsumpcyjnych w Polsce wzrósł w listopadzie o 6,6 proc. rok do roku, tak samo jak w październiku – szacują przeciętnie ekonomiści. Część sądzi jednak, że inflacja mogła nieznacznie przyspieszyć.
Posłowie Sejmu X kadencji zdecydowali większością głosów, że procedura zapłodnienia metodą in vitro będzie finansowana z budżetu państwa. Był to pierwszy obywatelski projekt ustawy uchwalony przez ten Sejm.
Mecz Real Madryt - SSC Napoli (4:2) pokazał, że futbol to rozrywka zaprojektowana po to, aby cieszyć kibiców. Piłkarze zapewnili im fajerwerki. Jedynie Piotr Zieliński częściej cierpiał niż błyszczał i opuścił boisko z urazem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sześć państw tworzących Wspólne Siły Ekspedycyjne wyśle okręty i samoloty w rejon Morza Bałtyckiego i Morza Północnego.
Minister Piotr Gliński 24 listopada wydał zarządzenie powołujące szóstego wicedyrektora w Filmotece Narodowej. Te stanowisko ma objąć dotychczasowy dyrektor generalny resortu kultury Jarosław Czuba. Padł rekord liczby wicedyrektorów.
Obiekt przeznaczony do przeładunków kontenerowych o powierzchni ponad 4 ha ma zdolność przeładunku 200 tys. ton rocznie.
Odszedł uznany w branży logistycznej i transportowej doradca i komentator.
Hamas twierdzi, że 10-miesięczne dziecko, najmłodszy zakładnik porwany z Izraela do Gazy, zginęło w izraelskim ostrzale wraz ze swoją matką i starszym bratem.
Rządy PiS zrujnowały nasz kraj moralnie. Kaczyński powinien zostać osądzony – uważa Lech Wałęsa, były prezydent RP.
Jeśli dziś mocno postawimy na rozwój energetyki jądrowej, to na dekady nie tylko zapewnimy sobie bezpieczeństwo energetyczne, ale też stworzymy prężną gałąź gospodarki – mówi Dawid Jackiewicz, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu – przekonuje Scott Russell, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za sprzedaż, usługi, współpracę z partnerami oraz zaangażowanie klientów firmy.
Dzisiejsze firmy zdają sobie sprawę z roli, jaką odgrywają w społeczeństwie, dlatego coraz więcej z nich angażuje się w działania na rzecz generowania zmiany społecznej. Innowacyjnym podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu wyróżnia się Bank BNP Paribas.
Staramy się sprostać potrzebom przewoźników i kierowców – przekonuje dyrektor Rynku Transportu Ciężkiego w PKO Leasing Piotr Gąska.
Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, w swojej książce „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” (szczerze polecam każdemu do przeczytania co najmniej kilka razy) opisał w bardzo przystępny i ciekawy sposób podstawowe mechanizmy ludzkiego rozumowania, które jak ulał pasują do wczorajszych, dzisiejszych czy przyszłych decyzji i działań przeciętnego inwestora.
Naszej przyrody bronią m.in. ekolodzy, firmy, samorządy. Wręczyliśmy czwarty raz Zielone Orły za ochronę środowiska i proekologiczny biznes.
Spółka CPK zaprezentowała Białą Księgę Rozwoju Kolei
Ostatni rok przyniósł prawdziwy przełom w projekcie budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Spółka odpowiedzialna za realizację inwestycji – Polskie Elektrownie Jądrowe – posiada komplet pozwoleń administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie prac terenowych w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino w gminie Choczewo.
Premier Morawiecki i urzędnicy nie złamali prawa. Za ewentualne uchybienia dotyczące wyborów kopertowych winni ponosić odpowiedzialność polityczną, nie karną – ocenił sąd.
Choć ochrona środowiska naturalnego była jedynie drugorzędnym wątkiem kampanii wyborczej, to dla coraz większej grupy Polaków staje się priorytetem.
Na polskich miastach mści się panująca w nich do niedawna moda na betonowanie rynków, ulic, terenów zielonych i rekreacyjnych – przekonują urbaniści i architekci. Rząd, władze lokalne i mieszkańcy rozumieją to coraz lepiej.
Noc z 29 na 30 listopada już wieki temu była uznawana za ostatnią okazję do zabawy przed rozpoczęciem adwentu. Początki i źródła tego zwyczaju kryją się w mroku dziejów, ale zabawa andrzejkowa, choć w radykalnie zmienionej już formie, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.
Po burzliwej dyskusji posłowie odwołali dotychczasowy skład państwowej komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.
Przedsiębiorca i były radny Rady Miejskiej Marek Słabiński został wybrany przez premiera Mateusza Morawieckiego na komisarza Inowrocławia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas