Modelem Q3 Audi modernizuje ostatniego SUV-a zbudowanego a platformie MQB. Nowe Audi Q3 otrzyma taką samą płytę podłogową jak Skoda Kodiaq czy VW Tiguan. Nowy model jest aż 9,7 cm (4485 mm) dłuższy od poprzednika i wpisuje się idealnie w wymiary aktualnego Volkswagena Tiguana (4486 mm). Audi ma wyglądać bardziej sportowo i zadziornie. I tak wygląda. Jest 7 cm niższe (1585mm) i o jeden szersze od Tiguana (wysokość 1651 mm, szerokość 1839 mm).

""

Nowe Q3 jest znacznie większe od poprzednika.

moto.rp.pl

Względem poprzednika w nowym Q3 mamy zdecydowanie więcej miejsca. Dłuższa karoseria, zwiększony o 7,8 cm rozstaw osi i przesunięty o 15 cm do tyły drugi rząd siedzeń pozwolił wygospodarować dodatkowe miejsce. Bagażnik mieści od 530 do 1525 litrów. Tylna ławka jest przesuwana, a jej oparcie można ustawić pod kątem w siedmiu różnych położeniach. Pozycja kierowcy została obniżona o trzy centymetry.

""

Wnętrze nie odstaje od reszty modeli Audi

moto.rp.pl

W nowym modelu Audi ma poprawić względem poprzednika jakość materiałów. Zmodernizowany został też system informacyno-rozrywkowy. Q3 otrzyma Audi Virtual Cockpit i centralny wyświetlacz multimedialny o wielkości 8 lub 10 cali. Nawigacja MMI Plus rozumie nie tylko pojedyncze słowa, ale całe sformułowania. W pewnym ograniczonym zakresie można sobie z Audi porozmawiać.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny Audi Q8: Drogo, ale i tak z sukcesem

Na początku Q3 oferowane będzie wyłącznie z silnikami czterocylindrowymi. Modele benzynowe będą miały moc 150, 190 i 230 KM, a diesel 150 KM. Później dołączy jeszcze jeden TDI o mocy 190 KM. Najmocniejsze wersje silnikowe mają dwa litry pojemności, pozostałe 1,5 litra i przedni napęd. Na sam koniec dołączy do palety modelowej RS Q3 o mocy około 400 KM.