Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Audi wchodzi do segmentu SUV Coupe. Nowe Q8 będzie konkurowało z BMW X6 i Mercedesem GLE Coupe.

Trochę trzeba było poczekać na wkroczenie przez Audi do segmentu SUV Coupe. Q8 wykorzystuje technikę Q7. Jest od niego niższe i krótsze. Wraz z nowym modelem Audi prezentuje również nowy język stylistyczny marki dla modeli SUV. Następne w kolejce jest Q3, który otrzyma następcę jeszcze w tym roku.

Styl przeniesiony z A8. Wnętrze nowego Audi Q8

Q8 to duży samochód. Ma dwa metry szerokości, a do tego potężny wlot powietrza, który dba o bycie zauważonym. Koła seryjnie mają 19 cali. Opcjonalnie mogą mieć nawet 22 cale. Deska rozdzielcza różni od tej w Q7. Cały środkowy panel jest nowo zaprojektowany. Mimo bardziej płaskiego, opadającego dachu miejsca z tyłu nie powinno zabraknąć. Bagażnik ma 605 litrów pojemności.

Wszystkie wersje silnikowe mają mechaniczny napęd na cztery koła i współpracują z ośmiobiegową, automatyczną przekładnią. Każde Q8 jest tzw. miękką hybrydą (Mildhybrid) z 48 Voltowym napięciem. Konstrukcja umożliwia jazdę z wyłączonym silnikiem poniżej 22 km/h. Jednostka napędowa również przestaje pracować jeśli pomiędzy 55 a 160 km/h kierowca nie będzie dodawał gazu.

Q8 to pierwszy SUV Audi w stylu Coupe. Konkurent BMW X6 i Mercedesa GLE Coupe.

Na początek oferowany będzie model 50 TDI z 3.0 litrowym dieslem o mocy 286 KM. Q8 w takiej wersji osiąga pierwsze 100 km/h w czasie 6,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 232 km/h. Na początku 2019 roku do oferty dojdzie model 45 TDI z silnikiem 231 KM. Obydwie jednostki są znane z modeli A6 i A8. Silnik benzynowy – V6, Turbo, 340 KM – pojawi się również w 2019 roku. Raczej później niż wcześniej pojawi się wersja SQ8. Silnik znany z SQ7, czyli V8 Turbodiesel o mocy 435 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na rynek Chiński i amerykański przygotowana zostanie mocna, benzynowa wersja plug-in.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rolls Royce: W tym roku też będzie zysk

Mimo spadku sprzedaży spowodowanego pandemią COVID-19, rok 2020 zakończymy zyskiem — powiedział Torsten Müller-Ötvös, ...

CES Las Vegas: Targi prawie motoryzacyjne

Największe światowe targi technologii użytkowej (CES) w Las Vegas jeszcze kilka lat temu pokazywały ...

Który samochód elektryczny ma najmniejszą utratą wartości?

Które z aut elektrycznych oferowanych na polskim rynku mają najlepszą wartość rezydualną? Zestawienie Top ...

Audi A4: Coś więcej niż modernizacja

Całkowicie zmieniona stylistyka, nowy system informacyjno-rozrywkowy, technologia hybrydowa - rzadko kiedy modernizacja modelu jest ...

Anty Top 50 | Jakich samochodów Niemcy kupują najmniej

Oto Anty Top 50 aut, których w 2018 r. zarejestrowano najmniej u naszych zachodnich ...

Audi A6 z hybrydą plug-in. Ponad 50 km na prądzie

Audi chce zmniejszyć swoją średnią emisję CO2, wprowadzając na rynek modele w wersji zelektryfikowanej. ...