fot. Nissan

Elektryczny Nissan Leaf to rynkowy sukces. W samej tylko Japonii sprzedano 100 000 egzemplarzy tego modelu. Żeby to uczcić Nissan zaprezentował Leafa w wersji kabriolet.

Leaf Cabrio nie jest wyrafinowaną konstrukcją. Wygląda jakby po prostu pozbyto się dachu pomiędzy słupkami A i C. Cała reszta nadwozia wygląda jak w normalnym Leafie. Mimo to, a może właśnie dlatego auto robi wrażenie przez swoją niecodzienność. Tylne oparcie wygląda na wyraźnie podwyższone, po to żeby służyło jako pałąk bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza jazda nowym Nissanem Leaf

Technicznie nic się nie zmieniło. Elektryczny silnik ma 150 KM mocy, a bateria 40 kWh pojemności. Zasięg wg. danych producenta wynosi około 380 km.

fot. Nissan

Nissan nie zdradził żadnych szczegółów technicznych. Seryjna produkcja modelu nazwanego Nissan Leaf Open Car nie jest przewidziana. Po tym jak już z jednym niecodziennym kabrioletem nie wyszło Japończycy raczej nie zaryzykują po raz kolejny wejść segment kabrioletów z niszowym modelem. W 2011 roku w sprzedaży pojawił się Murano Crosscabriolet. Z powodu małego zainteresowania produkcja została wstrzymana trzy lata później w 2015 roku.

Nissan Murano Crosscabriolet był produkowany tylko przez trzy lata.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy nie chcą komunikacji miejskiej. Wolą własny samochód

Pandemia koronawirusa dosłownie zatrzymała sprzedaż samochodów. Jeszcze w lutym informowaliśmy o 96 procentowym spadku ...

Szwajcarzy chcą radarów dla zbyt głośnych samochodów

W Szwajcarii kierowcy głośnych samochodów mogą wkrótce otrzymać mandat pochodzący z radaru, który może ...

Tak mógłby wyglądać Fiat 126 gdyby był produkowany dzisiaj

Projekty tworzone na bazie kultowych aut stają się coraz popularniejsze. Był prototyp oparty na ...

Drogie auta sprzedają się lepiej

Ta zasada sprawdza się już od dawna. Samochody segmentu premium są bardziej odporne na ...

Marzenia o elektrycznych autach

Polacy na na samochód z silnikiem elektrycznym chcieliby wydać nie więcej niż 80-90 tys. ...

Na których ubezpieczycieli Polacy skarżyli się najczęściej?

Rzecznik Finansowy podsumował niedawno ubiegłoroczne skargi na towarzystwa ubezpieczeń. Którzy ubezpieczyciele wypadli najgorzej? Co ...