Rok 2021 okazał się udanym dla Xiaomi. Zgodnie z wynikami finansowymi, przychód firmy w czwartym kwartale wyniósł 13,4 mld USD. Jest to wzrost o 21,4 procent w stosunku rok do roku. Całkowity przychód natomiast osiągnął wartość 51,5 mld USD.

To co natomiast wzbudziło zainteresowanie to informacje dotyczące projektu inteligentnego pojazdu. Zostało ujawnione, że zespół badawczo-rozwojowy składa się już z tysiąca osób. Plany zakładają, że inżynierowie skupią się nad pracą w dwóch kluczowych obszarach. Są to kwestie związane z autonomiczną jazdą oraz inteligentnymi kokpitami. Xiaomi potwierdził również, że przyszłe prace będą prowadzone z opublikowanym wcześniej harmonogramem. Jeżeli uda się to tempo utrzymać to uruchomienie seryjnej produkcji powinno ruszyć w pierwszej połowie 2024 roku.

Czytaj więcej

Xiaomi z Mercedesem AMG stworzyli wyjątkową hulajnogę

Projekt Xiaomi Car wydaje się ważnym dla firmy, skoro chce przeznaczyć na niego 10 miliardów USD w przeciągu najbliższej dekady, a zaangażowanie w prace nad nim będą dotyczyć około 10 tysięcy osób. Lei Jun, kierownik projektu, przyznał otwarcie, że odbył wiele spotkań z przedstawicielami czołowych firm z branży motoryzacyjnej. Można więc zakładać, że przy tak dużym nakładzie finansowym i determinacji, już w 2024 roku będziemy świadkami nowego elektrycznego pojazdu od Xiaomi.

Czytaj więcej

Samochody od Xiaomi już w 2024 r.