Cała branża elektromobilności spotyka się w Łodzi

W dniach 6-8 października br. odbędzie się Kongres Nowej Mobilności 2021 - największe wydarzenie w tej części Europy, w całości poświęcone elektromobilności.

Publikacja: 02.10.2021 11:23

Cała branża elektromobilności spotyka się w Łodzi

Foto: AdobeStock

Wezmą w nim udział czołowi eksperci i praktycy rynku zrównoważonego transportu, a także decydenci, którzy na co dzień odpowiadają za rozwój i wdrażanie niskoemisyjnego transportu w Polsce. KNM odbędzie się w dniach 7-8 października br. w łódzkim EC1. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź. Gospodarze wydarzenia spodziewają się rekordowej liczby 1000 uczestników, w tym kilkuset ekspertów i praktyków rynku oraz kilkudziesięciu wystawców. Dla gości przygotowano blisko 50 merytorycznych debat, sesji w formule okrągłego stołu czy warsztatów.

– Konferencję rozpoczniemy inauguracyjnym panelem pn. „Pakiet Fit for 55 – jak wyzwanie może stać się szansą?” z udziałem m.in. Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łódź, Michała Kurtyki, Ministra Klimatu i Środowiska, Anny Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii, Juhy Ottman, Ambasadora Finlandii oraz Svena Steina, członka zarządu Volkswagen Group Polska – wylicza Maciej Mazur, moderator sesji, dyrektor zarządzający PSPA. W sesji klimatycznej pn. „COP26”, będącej wstępem do nadchodzącego szczytu klimatycznego w Glasgow, oprócz Ministra Michała Kurtyki i Ambasador Anny Clune, wezmą udział m.in. przedstawiciele Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (Alicja Pawłowska), European Climate Foundation (Antoni Bielewicz), Fundacji Czyste Powietrze (Agata Śmieja), Koalicji Klimatycznej (Urszula Stefanowicz), Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (Jakub Faryś), Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (Tomasz Bęben), Politechniki Łódzkiej (Robert Cichowicz), Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej (Agnieszka Spirydowicz), a także marek, np. Stellantis (Paweł Wideł).

Adobe Stock

Na temat rynku pojazdów elektrycznych i perspektyw jego rozwoju, a także o rządowym projekcie dopłat i roli instytucji finansowych w tym zakresie, rozmawiać będą eksperci w ramach sesji motoryzacyjnej „Program „Mój Elektryk” – podsumowanie, wnioski i rekomendacje” z udziałem m.in. Artura Lorkowskiego, Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w sesji wezmą także: Robert Antczak (Arval), Maciej Matelski (PKO Leasing), Rogier Klop (LeasePlan), Michał Chudzik (Alphabet), Piotr Pawlak (Ford Polska), Andrzej Gemra (Renault), Tomasz Latała-Golisz (Nissan), Łukasz Paździor (Mazda), Andrzej Sugajski (Związek Polskiego Leasingu), Marek Konieczny (Związek Dealerów Samochodów), Piotr Michalczyk (PwC) i Witold Śmiałek (Krakowski Holding Komunalny). – Konferencja w Łodzi to niepowtarzalna okazja, by po trzech miesiącach od uruchomienia programu „Mój Elektryk”, pokusić się o jego wstępne podsumowanie oraz dyskusję na temat pomocy także dla rozwoju infrastruktury ładowania, co pozwoli na zdynamizowanie procesu transformacji transportu – dodaje Maciej Mazur. Poza tym na kongresie zostaną poruszone kwestie m.in. procedowanych zmian w ustawie o elektromobilności, praktycznych doświadczeń we wdrażaniu infrastruktury ładowania w firmach flotowych czy problematyki rozliczeń kosztów uzupełniania energii w wybranych krajach europejskich. Odbędzie się też panel „Europa dwóch prędkości w elektromobilności – czy jesteśmy skazani na wolniejsze tempo rozwoju zeroemisyjnego transportu w regionie CEE?”.

Kongres Nowej Mobilności 2021

7 października br., podczas pierwszego dnia Kongresu miejsce będzie miała prezentacja raportu „Rozwój rynku elektrycznych samochodów używanych szansą na przyspieszenie dekarbonizacji sektora transportu w Polsce”, który zaprezentują Agnieszka Czajka (OTOMOTO) i Piotr Ziółkowski (PSPA). Bardzo ważnym elementem Kongresu będzie „Polish Battery Day”. Polska to największy w Europie i piąty na świecie dostawca akumulatorów litowo-jonowych i ich komponentów do samochodów z napędem elektrycznym. Międzynarodowi eksperci będą dyskutować na KNM o tym, jak utrzymać i dodatkowo wzmocnić pozycję Polski w tym kluczowym segmencie sektora motoryzacji.

Na prąd
Polska gigantem w produkcji akumulatorów do e-samochodów
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Na prąd
Ponad 150 tys. punktów ładowania e-aut do 2025 r.
Na prąd
Pierwszy krok Rolls-Royce'a do pełnej elektryfikacji
Na prąd
Cupra stawia na pełną elektryfikację do 2030 roku
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Na prąd
Volvo doczeka się vana. Skonstruuje go wspólnie z Renault