Firma Hochland Polska zwiększa udział samochodów elektrycznych w swojej flocie. Jako jedna z pierwszych spółek na rynku postanowiła wynająć elektryczne Volkswageny ID.3. Dostawcą pojazdów wraz z zapewnieniem pełnej obsługi jest Arval Service Lease Polska.

Hochland Polska jako jedna z wielu firm na rynku zmienia swoje podejście do wykorzystywanej floty pojazdów. Sukcesywnie wymienia samochody na nowsze, aby miały one jak najmniejsze negatywne oddziaływanie na środowisko. Kolejnym krokiem spółki, znanej przede wszystkim z produkcji serów, na rzecz poprawy jakości powietrza, jest wynajem pojazdów elektrycznych. Wybór padł na Volkswageny ID.3. Hochland zapowiedział, że auta będą zasilane z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Wszystko po to, aby ślad węglowy w tym przypadku był bliski zeru albo zerowy.

CZYTAJ TAKŻE: Flota Fiatów 500 dostępna w wynajmie aut na minuty

Na początek wynajęte zostały dwa Volkswageny ID.3 od firmy Arval Service Lease Polska. Będą one eksploatowane w zakładach w Kaźmierzu oraz Węgrowie. – Będą to samochody do użytkowania ogólnego, dla celów służbowych pracowników, którzy nie mają na stałe przypisanego samochodu jako narzędzia pracy, a podróżują w celach służbowych do klienta lub dostawcy – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. Firma zaznacza, że jeśli będzie miała przekonanie, że siatka ładowarek jest już wystarczająca, to poszerzy flotę o kolejne e-auta.

CZYTAJ TAKŻE: Flota ratuje wyniki sprzedaży

Hochland wybrał dwa Volkswageny ID.3 w konfiguracji 1ST Plus. Posiadają one silniki elektryczne o mocy 204 KM oraz akumulatory o pojemności 58 kWh, pozwalające na przejechanie ok. 419 km przy średnim zużyciu energii 15,6 kWh/100 km. – Mamy przekonanie, że pierwsze pojazdy elektryczne przekazane Hochland to początek elektryfikacji floty w tej firmie. Od elektromobilności nie ma odwrotu, o czym przekonuje się coraz więcej naszych klientów. Oprócz niewątpliwych zalet środowiskowych pojazdy elektryczne dają też użytkownikom duży komfort podróżowania. Firma z pewnością dostrzeże również niższe koszty przejazdów, bo ładowanie baterii jest wyraźnie tańsze niż tankowanie paliwa – informuje Jakub Szydłowski z Arval Service Lease Polska.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UE zdecydowała: inteligentny ogranicznik prędkości w każdym aucie

Europejskie pojazdy będą obowiązkowo wyposażane w kolejne systemy bezpieczeństwa. UE osiągnęła właśnie wstępne porozumienie ...

Sprzedaż w Chinach wyprowadza Volkswagena na prostą

W trzecim kwartale roku, Volkswagen odzyskał rentowność – podał Automotive News Europe. Ten sukces ...

DS7 Crossback: Zasługuje na uznanie

Rynek SUVów jest coraz bardziej obfity. Dotyczy to zarówno tradycyjnych pojazdów, jak i tych ...

Epidemia rujnuje polską branżę motoryzacyjną

Zapowiadane przez Volkswagena Poznań zwolnienie 450 osób to kolejny etap redukowania zatrudnienia w produkcji ...

Jakie auta kradną w Niemczech

Niemieckie Towarzystwo Ubezpieczeniowe ogłosiło, że Berlin po raz kolejny jest numerem 1. wśród miast, ...

Nissan Juke: Popatrz dwa razy

Nissan zmodernizował swojego crossovera. Nowy Juke został zaprezentowany już w marcu na salonie w ...