W USA za cenę motocykla (29 799 USD) można niemal kupić Teslę Model 3. Matt Levatich, szef Harlea miał nadzieję przyciągnąć z pomocą elektrycznego motocykla młodszych klientów. 116-letnia firma od dawna walczy o odmłodzenie wieku swoich klientów.

""

moto.rp.pl

Według informacji dealerów modelem LiveWire interesują się jednak starsi i stali klienci Harleya. „Zainteresowanie jest bardzo wysokie”, powiedział sprzedawca z New Jersey. „Jedank gdy tylko dochodzimy do ceny, natychmiast znika”. Harley sprzedaje ponad połowę swoich motocykli w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku sprzedaż w USA gwałtownie spadła. Najmocniej w ciągu czterech lat, a spodziewany jest także spadek w bieżącym roku. Na giełdzie też nie jest dobrze. Akcje Harleya spadają momentami o 3,2 procent.

""

moto.rp.pl

Elektryczny Harley-Davidson LiveWire ma zasięg około 158 km, elektryczny silnik moc 105 KM, a akumulator pojemność 15,5 kWh. Przyspiesza do setki w trzy sekundy. Ładowanie akumulatora z domowego gniazdka Harley szacuje na „całą noc”, a przy użyciu szybkiej ładowarki 80 procent zajmuje 40 minut.

ZOBACZ TAKŻE: Harley Davidson: Wszystkie nowości na rok 2020

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

2018 Harley-Davidson 115th Anniversary Celebration.

moto.rp.pl