Ducati Monster znajduje się w ofercie włoskiej marki od prawie 30 lat. Teraz pojawia się nowa generacja, która radykalne zrywa z przeszłością.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Ducati Monster, zbudowanego w ponad 350 000 egzemplarzach od 1993 roku, jest dobrze widoczna rama z rur stalowych. Teraz trzeba się pożegnać z tym charakterystycznym elementami. W nowej generacji Włosi stawiają na lekką aluminiową ramę oraz wiele innych innowacji.

CZYTAJ TAKŻE: Ducati Multistrada: Pierwszy motocykl z radarem adaptacyjnym

Ducati-Monster model 2021.

Nowa edycja Monstera wygląda bardziej mainstreamowo, ma podkreślać nowoczesność i lekkość. To ostatnie wynika między innymi z nieznacznie zmniejszonego rozstawu osi, przy czym waga motocykla została zmniejszona o 18 kg do 188 kilogramów w stanie gotowym do jazdy (166 kg na sucho). Żaden Monster nigdy nie był tak lekki. 17-calowe koła są wyposażone w opony 120/70 z przodu i 180/55 z tyłu. Tarcze hamulcowe Brembo z radialnie zamontowanymi czterotłoczkowymi zaciskami hamulcowymi mają średnicę 32 i 24,5 centymetra. Kontrola trakcji i w pełni regulowany zakrętowy ABS stanowią wyposażenie standardowe.

Tradycyjnie Monster jest zasilany przez silnik w układzie V2. W tym przypadku jednostka napędowa ma 937 cm3 i 111 KM mocy. Nowoczesne wyposażenie obejmuje kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala oraz światła LED z przodu iz tyłu. Motocykl oferowany będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Ducati Red, Aviator Grey i Dark Stealth. Nowy Monster będzie dostępny u dealerów w kwietniu 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy kupują więcej jednośladów niż przed rokiem

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Będą poszerzać autostradę A2 Łódź-Warszawa

Najpierw kierowców korzystających z tego najruchliwszego odcinka autostradowego w kraju czeka co najmniej 2-letnia ...

Furgonetki Stellantis otrzymają wodorowy napęd

Stellantis, czyli połączone grupy PSA i FCA stawia na wodór. Zgodnie z zapewnieniami, w ...

Liderem rynku wciąż pozostaje Skoda

Rynek nowych aut bije rekord za rekordem

Maj - według Instytutu Samar - był kolejnym, już trzydziestym ósmym miesiącem nieprzerwanego wzrostu ...

Podwyżki cen egzaminów na prawo jazdy

Ogromne straty Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD) po wprowadzeniu nowych regulacji przez Ministerstwo Infrastruktury ...

Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk: Diabeł wcielony

To zabawne, że najmocniejszego seryjnie produkowanego SUV-a oferuje marka, dla której sportowy wizerunek jest ...

Nie ma danych kierowcy? Mandat dostanie właściciel auta

Zmieni się prawo dotyczące fotoradarów. Tak przynajmniej twierdzi Rzecznik Generalnego Inspektora Transportu Drogowego na ...