Fiat ma w swojej ofercie nową, elektryczną hulajnogę. To jedyny model włoskiej marki, którego nie da się kupić w salonie Fiata.

E-hulajnoga Fiat F500-85 nie jest pierwszą elektryczną hulajnogą, którą oferuje producent motoryzacyjny. Seat również zainteresował się mikromobilnością. Fiat swoją wzmocnił, została wyposażona w większy niż w poprzedniej wersji silnik o mocy 350W i nowocześniejszy wyświetlacz. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 7,5 Ah, który pozwala przejechać ok. 20 km. W trybie normalnym hulajnoga osiąga prędkość ok. 15 km/h, natomiast w trybie sportowym 25 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Fiat Panda ma 40 lat. Taka mała, a taka duża

Fiat F500-85.

Czas ładowania baterii wynosi od 3 do 4 godzin. Koła o wymiarach 8,5 cala mają pozwolić na pokonywanie niewielkich wzniesień i krawężników. W nowym modelu zastosowano hamulec tarczowy z sygnalizacją hamowania, a platforma na stopy pokryta została antypoślizgowym materiałem. Z kolei energooszczędny wyświetlacz LED informuje o pokonanym dystansie, prędkości i aktualnym zużyciu baterii. Jest też system składania, który ma pozwolić na łatwiejszy transport czy przechowanie F500-85. Fiat chwali się, że ważąca 13,5 kg hulajnoga jest odporna na zachlapania i kurz – wszystko dzięki klasie odporności IPX4, która daje możliwość jazdy w deszczu i po kałużach. Nie kupicie jej jednak w salonie Fiata, a w sklepie 4CV, ofertach sieci Plus oraz Orange w kolorze białym i czerwonym.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny elektryczny Fiat. Następca Pandy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

308 aut dla rządu sfinansowane z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Rząd mimo działań na rzecz pomocy sektorom dotkniętym przymusowymi ograniczeniami działalności, postanowił zainwestować również ...

Ceny paliw powinny mocniej spadać

W marcu kierowcy powinni płacić za diesla i benzyny zdecydowanie mniej niż w ostatnich ...

Skarbówka będzie szybsza od policji

Izba Administracji Skarbowej postanowiła jak najszybciej docierać na kontrole. Z tego względu ogłosiła przetarg ...

Cichy powrót wojny cenowej w polisach OC

Od początku roku do czerwca średnia składka z OC dla kierowców spadła o 13 ...

Niemcy chcą ograniczyć swobodę ładowania aut elektrycznych

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki planuje wdrożyć przymusowe przerwy w dostawie prądu do ładowarek aut elektrycznych. ...

Dżungla oznaczeń modeli

Jeszcze do niedawna oznaczenia modeli wielu aut były jasne i klarowne. Wystarczyła podstawowa wiedza ...