Fiat ma w swojej ofercie nową, elektryczną hulajnogę. To jedyny model włoskiej marki, którego nie da się kupić w salonie Fiata.

E-hulajnoga Fiat F500-85 nie jest pierwszą elektryczną hulajnogą, którą oferuje producent motoryzacyjny. Seat również zainteresował się mikromobilnością. Fiat swoją wzmocnił, została wyposażona w większy niż w poprzedniej wersji silnik o mocy 350W i nowocześniejszy wyświetlacz. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 7,5 Ah, który pozwala przejechać ok. 20 km. W trybie normalnym hulajnoga osiąga prędkość ok. 15 km/h, natomiast w trybie sportowym 25 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Fiat Panda ma 40 lat. Taka mała, a taka duża

Fiat F500-85.

Czas ładowania baterii wynosi od 3 do 4 godzin. Koła o wymiarach 8,5 cala mają pozwolić na pokonywanie niewielkich wzniesień i krawężników. W nowym modelu zastosowano hamulec tarczowy z sygnalizacją hamowania, a platforma na stopy pokryta została antypoślizgowym materiałem. Z kolei energooszczędny wyświetlacz LED informuje o pokonanym dystansie, prędkości i aktualnym zużyciu baterii. Jest też system składania, który ma pozwolić na łatwiejszy transport czy przechowanie F500-85. Fiat chwali się, że ważąca 13,5 kg hulajnoga jest odporna na zachlapania i kurz – wszystko dzięki klasie odporności IPX4, która daje możliwość jazdy w deszczu i po kałużach. Nie kupicie jej jednak w salonie Fiata, a w sklepie 4CV, ofertach sieci Plus oraz Orange w kolorze białym i czerwonym.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny elektryczny Fiat. Następca Pandy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zaczyna odżywać polski rynek nowych aut

Lekka poprawę na polskim rynku nowych aut przyniosła pierwsza dekada lipca. Według danych Polskiego ...

Samochody na celowniku hakerów. 600 proc. wzrostu incydentów

Współczesne samochody działają w trybie online. Ich systemy rozrywki i bezpieczeństwa są stale podłączone ...

Rynek magnezu pod kontrolą Chin

Chiny mają globalny udział w produkcji magnezu przekraczający 80 procent . Niemal wszyscy producenci ...

Powstanie północna obwodnica Krakowa

Za pięć lat (w 2025 roku) kierowcy będą mogli skorzystać z pełnej pętli obwodnicy ...

Mercedes chce pokonać Teslę. 700km zasięgu w elektryku

Mercedes, ma chrapkę na pobicie Tesli. Seryjny model elektrycznego EQS może mieć ponad 700 ...

E-auta: tuż za rogiem czy dopiero za horyzontem?

Elektryczne auta pozwolą uniknąć kosztownego importu paliw płynnych, ale wymagają wielkich inwestycji w infrastrukturę ...