Ma to być największa akcja testowania całkowicie autonomicznych pojazdów przez dużego producenta przed 2020 r., od kiedy kilka firm zapowiedziało produkcję i dystrybucję takich pojazdów na większą skalę. Np. firma Wayno, filia Alphabet Inc testuje obecnie ok. 60 takich pojazdów w czterech stanach.
Większość specjalnie wyposażonych aut elektrycznych Chevrolet Bolt będzie sprawdzana przez firmę Lyft z San Francisco w kilku stanach w ramach wspólnego korzystania z floty (ride-sharing). GM nie ma na razie w planach sprzedawania Boltów AV indywidualnym klientom. Informatorzy udzielili tych informacji anonimowo, bo GM nie ogłosił jeszcze swych planów.
Członkowie kierownictwa koncernu mówili w ostatnim roku w wywiadach i w prezentacjach dla inwestorów, że zamierzają uruchomić masową produkcję pojazdów autonomicznych i kierować je do firm flotowych świadczących usługi. Nie ujawniali jednak skali produkcji ani harmonogramu upowszechniania tych pojazdów. Teraz koncern oświadczył w komunikacie, że „nie podajemy konkretnych szczegółów o planach potencjalnych produktów w przyszłości czy ujawniania nowych technologii. Mówiliśmy, że nasza technologia AV pojawi się wcześniej niż sądzono w sieci wspólnego korzystania z jazdy na żądanie”.
Rywal GM, Ford stwierdził, że planuje uruchomienie produkcji samochodów nie wymagających kierowania pod koniec 2020 r. w zakładach pod Detroit, a w 2011 udostępniać je na życzenie operatorom flotowym. Fiat Chrysler dostarcza już firmie Wayno małą liczbę modeli Chrysler Pacifica, które ta firma przerabia na wersje autonomiczne.
Prezes GM, Mary Barra podała w połowie grudnia, że GM ruszy z produkcją autonomicznych aut Bolt EV na początku 2017 r. w zakładzie w Orion Township pod Detroit. Koncern testuje ok. 40 Boltów AV w San Francisco i Scottsdale w Arizonie, zamierza objąć testami Detroit.