Jedną z wartości Brembo, to globalny charakter marki. Widać to doskonale na przykładzie zakładów produkcyjnych firmy rozmieszczonych w różnych krajach, w tym w Polsce – w Częstochowie (obróbka i montaż zacisków hamulcowych), w Niepołomicach (obróbka dzwonów dla lekkiej tarczy hamulcowej) i w Dąbrowie Górniczej (produkcja lekkiej tarczy hamulcowej klasy Premium).
Dobrym przykładem obrazującym dynamiczny rozwój marki i inwestycje w nowe technologie jest dąbrowska fabryka, która została uruchomiona w 2003 r., a obecnie stanowi również centrum udoskonalania i przy pomocy techników wspiera uruchamianie zakładów Brembo na całym świecie.
Warto również wspomnieć o 100-milionowej tarczy hamulcowej, którą w bieżącym roku wyprodukowano w Dąbrowie Górniczej. Jak przyznaje prezes zarządu Brembo Alberto Bombassei – jest to milowy krok i wynik, poprzez który doceniani są pracownicy grupy na całym świecie. Oczywiście firma nie skupia się jedynie na dąbrowskiej fabryce – dla przykładu inwestycje związane z zakładem w Niepołomicach, takie jak np. zakupienie nowych maszyn, wyniosą w najbliższym czasie ponad 130 mln złotych.
Dynamiczny rozwój
Obecnie planowane są kolejne inwestycje związane z zagłębiowskim oddziałem, w którym na dzień dzisiejszy zatrudnienie znajduje 1200 osób i wspiera inne odlewnie grupy. Plan zakłada powstanie nowej odlewni na terenie Dąbrowy Górniczej, a wartość projektu to około 160 mln zł.
Przedstawiciele marki, podkreślają że bardzo ważną kwestią w odniesieniu do wartości firmy są prace badawczo-rozwojowe, na które przeznacza się 5 proc. obrotu i 10 proc. zasobów ludzkich. Oprócz nich duże znaczenie mają szkolenia pracownicze, organizowane zarówno wewnętrznie, jak i przez firmy zewnętrzne oraz coroczne programy dla nowo zatrudnionych osób i szkolenia dla mechaników (Akademia Hamulcowa Brembo).