Zadeklarowały inwestycje warte łącznie ok. 60 milionów złotych.
Przeszło połowę z tej kwoty wyłoży na budowę swojego zakładu KCP. Jest częścią koreańskiego koncernu specjalizującego się w produkcji elementów odlewanych pod ciśnieniem z aluminium. Są one wykorzystywane w różnych elementach auta: w silnikach wycieraczek samochodowych, układach kierowniczych, w komponentach zawieszenia i przekładni, a nawet w pasach bezpieczeństwa. Fabryka KCP powstanie w Żarowie niedaleko Świdnicy. W zakładzie, którego budowa ma się według planów inwestora zakończyć w 2017 roku, zatrudnionych zostanie co najmniej 40 osób.
Drugi koreański inwestor – spółka ILP – jest spółką-córką firmy Il Ryung, specjalizującej się w produkcji komponentów układów kierowniczych. Produkuje m.in. przeguby, drążki, Jarzma przekładni oraz wały kolumny kierowniczej. Koncern posiada w Korei Południowej 3 fabryki. W Żarowie zaplanował produkcję stalowych elementów układów kierowniczych. Według deklaracji w zezwoleniu strefowym, budowa fabryki ma kosztować firmę blisko 24 mln złotych. Planowane zatrudnienie to ponad 30 osób.
Oba przedsięwzięcia są pierwszymi koreańskimi inwestycjami w na terenie WSSE w Żarowie. Do tej pory ulokowało się tam 13 inwestorów działających w branżach: motoryzacyjnej, AGD, ceramicznej, włókienniczej oraz spożywczej. Wartość zadeklarowanych inwestycji sięga 1,1 miliarda złotych, a zatrudnienie przekracza 2140 osób. WSSE ma jeszcze na terenie gminy Żarów około 20 hektarów terenów pod nowe inwestycje.
WSSE należy do największych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obejmuje prawie 3 tysiące hektarów gruntu w 48 miejscowościach. Obecnie, na jej obszarze prowadzą działalność 183 firmy, które zainwestowały przeszło 20 mld złotych i zatrudniają ponad 41,3 tys. pracowników. Motoryzacja to jedna z najważniejszych branż rozwijanych na terenie strefy.