Poznań Motor Show rusza w drogę ku elektromobilności

Znane targi motoryzacyjne - Poznań Motor Show - powracają po przerwie spowodowanej pandemią. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie elektromobilność.

Publikacja: 06.04.2022 15:09

Poznań Motor Show rusza w drogę ku elektromobilności

Foto: mat. prasowe

Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo Wschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 wydarzenie powraca do życia i odbędzie się w dniach od 7 do 10 kwietnia. Sponsorem głównym tegorocznej edycji jest serwis Otomoto. Tak jak zmienia się branża motoryzacyjna, tak zmieniają się targi Poznań Motor Show. Nic więc dziwnego, że hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Droga Do Elektromobilności”. Tym samym główny nacisk położony jest na prezentacji modeli zeroemisyjnych takich jak np. w pełni elektrycznego SUV-a od SsangYonga.

Czytaj więcej

Ceny samochodów pną się w górę. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej

Ważnym elementem elektromobilnej układanki na Poznań Motor Show będzie także Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy i eksperci z branży emobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny. Wydarzenie podobnie jak w poprzednich latach zgromadzi kilkuset profesjonalistów z całego łańcucha wartości w elektromobilności – ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli wiodących koncernów, administracji publicznej, organizacji branżowych i świata nauki.

Range Rover

Range Rover

mat. prasowe

Wśród marek, których modele będzie można spotkać w pawilonach wystawienniczych znajdą się Dacia, Renault, Peugeot, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Volvo oraz Mercedes, LEVC czy DS. Będzie też premierowy model Range Rovera, który po raz pierwszy od czasu jesiennej prezentacji online będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Na stoisku Mercedesa pokazane zostaną takie nowości jak EQS 580 4MATIC oraz EQB 300 4MATIC. Fani Jaguarów będą mogli zobaczyć model F-Type Heritage 60 Edition – jedynego w Polsce i jednego z 60 egzemplarzy na całym świecie. Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy również w pełni elektryczne, zupełnie nowe Renault Megane oraz Renault Trafic w zabudowie kamperowej.

Renault Megane E Tech

Renault Megane E Tech

mat. prasowe

Salon motocyklowy jest stałą częścią ekspozycji już od wielu lat. W ślad za motywem przewodnim tegorocznej edycji, wśród prezentowanych modeli pojawią się także te wyposażone w zeroemisyjny napęd takich jak np. Zero Motorcycles oraz Super Socco. Ale będzie również coś dla fanów klasyki jak np. Harley-Davidson, Honda, Kawasaki czy MV Augusta. Podczas Poznań Motor Show będzie też coś dla miłośników caravaningu.

Czytaj więcej

Porsche 911 Turbo należące do Denzela Washingtona zlicytowane za 406 000 dolarów
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę