Na ulicach Warszawy od piątkowego popołudnia należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu drogowym. Żeby nie utknąć w długich korkach czy dojechać do zablokowanych i nieprzejezdnych odcinków najlepiej śledzić na bieżąco ruch i planować trasy przejazdu, które omijają centrum Warszawy i trasę przejazdu amerykańskiego prezydenta.

 - Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przybędzie z ważną wizytą do Polski. Oznacza to dużo pracy dla służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie wizyty. Ogrom zadań zostało postawionych również przed Komendą Stołeczną Policji i Komendą Główną Policji - przekazał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Cadillac One, czyli słynna "Bestia" pojawi się na ulicach Warszawy, a to oznacza spore kłopoty przejazdu dla pozostałych użytkowników dróg. Ta opancerzona limuzyna zbudowana jest na specjalne zamówienie według specyfikacji United States Secret Service. Cadillac One wyposażony jest w co najmniej 5 cm grubości opancerzenie, kuloodporne szyby, platformę podłogową zabezpieczoną metalową płytą o grubości 12 cm. Drzwi mają grubość ok. 20 cm, zostały wykonane z kombinacji stopu tytanu uzbrojonego w płytki ceramiczne, stali i kevlaru. „Bestia” waży około 8 ton.

- W związku ze zmianami w ruchu przypominamy, by stosować się do poleceń funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, Policji oraz Straży Miejskiej - dodał Marczak. Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych potrwa do soboty.