Koronawirus w policyjnych Fordach zostanie zabity ciepłem

COVID-19 nauczy ludzi często dezynfekować różne, używane przez nich rzeczy. Używanie ściereczki czy płynów to dobry sposób na upewnienie się, że powierzchnia nie zawiera aktywnych wirusów ani innych drobnoustrojów. Jak jednak dezynfekować samochód policyjny, który zawsze jest pilnie potrzebny?

Publikacja: 29.05.2020 11:44

Koronawirus w policyjnych Fordach zostanie zabity ciepłem

Foto: moto.rp.pl

Ford razem z naukowcami z Ohio State University opracowali prosty, ale genialny sposób, aby to zrobić w zaledwie 15 minut. Policjanci często nie mają czasu, aby wycierać wnętrza radiowozów ściereczkami czy specjalnymi płyami. Jednak alkohol czy światło UV to nie jedyne sposoby dezynfekcji powierzchni. Również ciepło zabija wirusy. W przypadku wirusa wywołującego chorobę COVID-19 temperatura potrzebna do unicestwienia zarazków wynosi zaledwie 56 stopni Celsjusza. Ford odkrył, że taką temperaturę można osiągnąć dość łatwo, korzystając jedynie z klimatyzacji samochodu oraz jego układu napędowego. Oznacza to, że policja nie musi instalować nowego wymyślnego sprzętu w swoich pojazdach policyjnych. Wystarczy aktualizacja oprogramowania.

""

Policyjny Ford Interceptor.

moto.rp.pl

Działanie jest bardzo proste. Nowy tryb zwiększa temperaturę wewnątrz samochodu do 56 stopni Celsjusza. Taka temperatura jest utrzymywana przez 15 minut. Naukowcy z Ohio State University ustalili, że ten czas wystarczy do dezynfekcji wszystkich dotykających powierzchni. Oczywiście na ten czas oficerowie policji nie będą we wnętrzu auta.

CZYTAJ TAKŻE: Test | Ford Focus ST: Przyjemność przyćmiona praktycznością

Aktualizacja jest możliwa we wszystkich policyjnych Fordach Interceptor, wyprodukowanych w latach 2013-2019. Samochody te stanowią znaczną część amerykańskich i kanadyjskich sił policyjnych i są używane również w innych częściach świata. Aktualizację specjalnego pragramowanie można aktywować za pomocą prostego narzędzia diagnostycznego, co oznacza, że ​​centra obsługi technicznej policji będą mogły go same włączyć. Jeśli w którymś miejscu policja nie ma centrum serwisowego, lokalny dealer Forda zainstaluje to oprogramowanie.

Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę