WakeGP 2018 Mikołajki

Nie tylko samochodami człowiek żyje. Najlepsi wakesurferzy z tej części Europy będą walczyć o to który jest lepszy, a to tylko część atrakcji czekających w najbliższy weekend w Mikołajkach.

Publikacja: 22.06.2018 00:05

WakeGP 2018 Mikołajki

Foto: moto.rp.pl

Już 30 czerwca 2018 w Mikołajkach odbędą się zawody WakeGP 2018 Day&Night. Wszystko będzie miało miejsce na plaży miejskiej przy Hotelu Mikołajki Conference&SPA na Ptasiej Wyspie. Od godziny 10:30 do późnych godzin nocnych.

Utalentowani wakesurferzy zmierzą się w jedynych takich zawodach w Polsce. Kobiety, mężczyźni i juniorzy staną do rywalizacji na triki wykonywane na fali, wytwarzanej przez łodzie MasterCraft. Najlepsze do uprawiania tego sportu maszyny, generują falę na akwenach, gdzie naturalnie jej nie uraczysz. Z pozycji kokpitu motorówki steruje jej długością, wysokością i tym, na którą stronę ma łamać się jej grzbiet. Wszystko po to, by stworzyć najlepsze warunki do uprawiania tego widowiskowego sportu!

""

moto.rp.pl

Riderzy zaczną kwalifikacje od godziny 10:30, a zawody potrwają do 21:30. Pojedynki z wody będą transmitowane na telebimie zainstalowanym na plaży, tak żeby każdy widział dokładnie co się dzieje. Dodatkowo, w miasteczku WakeGP posłuchać będzie można koncertu i setów DJ-skich. Zorganizwane zostaną warsztaty taneczne i DJ-skie.

""

moto.rp.pl

I właśnie po zmroku przyjdzie czas na coś co jest ukoronowaniem imprez WakeGP 2018 Day&Night. Rozpoczną się nocne pokazy wakesurfowe na łodzi i deskach rozświetlonych LEDami i inspirowane technologią Ambilight od marki Philips. Kropką nad i będzie show flyboardowy, zapewniony przez najlepszą polską ekipę w tej dziedzinie – Robson Team.

WakeGP 2018 Day&Night będzie okazją do poznania nowego sportu, chillowania nad wodą, obejrzenia spektakularnych pokazów wakesurfu i flyboardu, a także do wymiany kontaktów. Okazuje się, że w każdym środowisku są ludzie uprawiający sporty wodne!

Data:
30 czerwca 2018, godz. 10:30

Miejsce:
Plaża przy Hotelu Mikołajki Conference&SPA na Ptasiej Wyspie

Harmonogram zawodów WakeGP 2018 Day&Night:
10:00 – Riders meeting
10:30 – 17:00 Kwalifikacje
19:00 – 21:00 Finały (8 mężczyzn, 4 kobiety, 4 juniorów)
21:30 – Wręczenie nagród
22:00 – Nocny pokaz Flyboard
22:30 – Nocny pokaz Wakesurf
23:00 – Impreza wieczorna

Tu i Teraz
Afera w we Włoszech. "W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano"
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie