Tesla Model Y.

Tesla ma coraz więcej problemów z utrzymaniem jakości Modelu Y. Klienci skarżą się na lakier, fotele, a nawet na niepoprawnie montowane elementów mające zapewnić bezpieczeństwo.

Amerykańscy klienci Modelu Y, który jest najnowszą ofertą w portfolio Tesli coraz częściej narzekają na problemy z jakością swoich nowo odebranych aut. Skarżą się na odpryskujący lakier, złe spasowanie elementów karoserii i wyposażenia wewnętrznego, pojawiają się również błędy w montażu elementów związanych z bezpieczeństwem. W sieci przykładów jest całe mnóstwo: nieodpowiednio zamontowany pas bezpieczeństwa, niezabudowane, położone luzem tylne siedzisko, dziury w tapicerce. Jeszcze więcej klientów narzeka na wady lakiernicze. Lakier schodzi i odpryskuje głównie z krawędzi karoserii na przetłoczeniach i zderzakach. Skargi są na niepoprawnie przymocowane uszczelki drzwi, braki tapicerki czy problemy z regulacją fotela. Na internetowych forach Tesli nie ma dnia bez publikacji zdjęć od rozczarowanych klientów z usterkami kolejnych Modeli Y.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla chce pobudzić sprzedaż. Obniżyła ceny prawie wszystkich modeli

Tesla ma problem z utrzymaniem jakości w Modelu Y.

Z przecieków dochodzących z fabryki w Fremont w Kalifornii Tesla, po przerwie związanej z koronawirusem ma problemy ze wznowieniem produkcji. W informacji skierowanej do pracowników Elon Musk napisał, że chce ograniczyć do minimum jakościowe poprawki przy zjeżdżających aktualnie z taśmy egzemplarzach Modelu Y. To oznacza przyzwolenie wypuszczania samochodów z wadami. Kolejny kłopot to anulowanie odbioru aut, co czasami ma miejsce na kilka dni przed oczekiwaną dostawą samochodu do klienta.

Kolejnym problemem jest lakier, który odpryskuje szczególnie chętnie ze zderzaków i w mniej prostych powierzchni karoserii.

W trakcie dochodzenia przez klientów roszczeń pojawiła się szersza dyskusja nad jednym punktem umowy zakupu Tesli, który obowiązuje również w Europie. Kto z jakiegokolwiek powodu zwróci Teslę natychmiast po zakupie, nie będziesz mógł przez rok kupić tego samego modelu z tym samym wyposażeniem. Mało tego, jeśli Tesla podejrzewa zwrot z nieuzasadnionych przyczyn obowiązuje wtedy zakaz zakupu przez tą samą osobę na wszystkie modele przez okres jednego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Sprzedaż pojazdów elektrycznych w Europie. Tesla nr 1

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wszystkie nowe modele elektryczne i hybrydowe, które zobaczymy w 2019 roku

Zebraliśmy wszystkie modele elektryczne, hybrydowe i hybrydowe plug-in, które pojawią się w 2019 roku. ...

Kontrola przebiegu, radiowóz na zakazie i inne nowości w przepisach

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 07 listopada wchodzi w życie rozporządzenie, które ...

Będzie nowy projekt. Zero promila w całej Unii Europejskiej

W Unii Europejskiej nie ma jedności jeśli chodzi o limit alkoholu we krwi w ...

Radni przegłosowali – w Warszawie będzie droższe parkowanie

Zgodnie z przypuszczeniami warszawscy radni przyjęli zmiany w taryfikatorze opłat w Strefie Płatnego Parkowania ...

Katalog M Performance: moc spod lady

Luksus to możliwość wyboru. W motoryzacji to takie skonfigurowanie samochodu, by spełniał indywidualne potrzeby ...

Renault-Nissan-Mitsubishi: Sojuszu poukładany na nowo

Nie ma mowy o pełnej integracji korporacyjnej, do której dążył Carlos Ghosn usunięty ze ...