Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Jetpack Aviation Recreational Speeder to latający motocykl, który może polecieć na wysokości nawet 4500 metrów. Powstanie 20 egzemplarzy dostępnych dla prywatnych nabywców.

Jeśli chciałbyś się poczuć jak Luke Skywalker, to właśnie teraz masz do tego idealną okazję. Możesz nabyć jeden z 20 „latających motocykli”. Warunek podstawowy to wolne 380 tys. dolarów. Tyle żąda za swojego Jetpack Aviation Recreational Speeder producent latającego motocykla. Niech cię nie zrazi fakt, że póki co zamiast zdjęć są rysunki. Dokładnie tak będzie wyglądał latający motocykl w rzeczywistości. Producent wyrobił sobie markę dzięki odrzutowym plecakom. Powstać ma 20 egzemplarzy, które mogą zostać zakupione przez prywatnych nabywców. Reszta będzie dostępna dla służb ratunkowych i wojska. Wersja dla prywatnych nabywców napędzana będzie czterema turbinami. Drugi wariant, nazywanym przez producenta wersją eksperymentalną, zasilać ma pięć turbin.

Powstanie 20 egzemplarzy latającego motocykla Jetpack Aviation Recreational Speeder.

Gdyby któraś z turbin zawiodła, Speeder może latać na pozostałych trzech. W przypadku awarii turbiny komputer pokładowy zapewnia niezbędną stabilność. Również w osiągach pomiędzy wersją cywilną, a modelem dla służb będą różnice. Jetpack dla prywatnych nabywców ma osiągać prędkość do 100 km/h. Wersja dla służby wojskowej i ratowniczej – nawet do 240 km/h. Pojazd waży nieco poniżej 100 kilogramów. Maksymalny czas lotu to 10 do 22 minut. Speeder powinien być w stanie wznieść się na pułap 4500 metrów. Latający motocykl jest stabilizowany przez tak zwany system „fly-by-wire”. Niezależnie od tego pojazd ma być wyposażony w częściowo autonomiczne funkcje sterowania i systemy pomocy, na przykład do lądowania. Natomiast wersja wojskowa i ratownicza będzie mogła latać autonomicznie. Speeder może być zasilany olejem napędowym.

Wersja wojskowa będzie mogła poruszać się z prędkością do 240 km/h.

W USA dla prowadzenia tego pojazdu nie będzie wymagana licencja pilota. W Unii Europejskiej sytuacja prawna jest jednak inna, dlatego wątpliwe jest, że wkrótce zobaczymy jedną z 20 sztuk nad polskim niebem. Każdy, kto zdecyduje się kupić Jetpack Aviation Recreational Speeder musi wpłacić z góry 10 000 dolarów. W cenie zakupu jest czapka, T-shirt, wieszak na klucze i miniaturowy model Speedera. Kiedy dokładnie pierwsze egzemplarze przelecą w powietrzu, Jetpack Aviation jeszcze się nie ujawnił.

ZOBACZ TAKŻE: Już za dwa lata pojedziesz autonomiczną taksówką Daimlera i Boscha

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hyundai Tuscon: Lepiej być nie może

Nowy Tuscon nauczy cię zawsze korzystać z kierunkowskazów i pozwoli zabłysnąć wśród znajomych. SUV, ...

Technologia Matrix LED. Najlepsze źródło światła

Audi od samego początku było marką, która stawiała na technologię i innowacje. Przykładów z ...

100 tys. polskich ciężarówek nie wjedzie do Czech?

1 grudnia zacznie obowiązywać nowy elektroniczny system opłat drogowych w Czechach. Czasu zostało niewiele, ...

SWM Outlaw 125: Dżentelmen na dwóch kółkach

Włosko-chiński rodowód, całkiem żwawy silnik, wysokiej klasy ogumienie i dobre zawieszenie to SWM Outlaw ...

Usain Bolt zajmie się produkcją elektrycznych pojazdów

Podczas konferencji w Paryżu rekordzista świata w sprincie Usain Bolt przedstawił swoją koncepcję samochodu ...

Kolejne problemy z Zakopianką

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z wykonawcą Zakopianki. Miał on ...