Pierwsze taksówki powinny pojawić się na rynku w 2021 roku.

Daimler opracowuje razem z BMW technologię autonomicznej jazdy. W tym samym czasie Mercedes razem z firmą Bosch przygotowuje produkcję samojezdnych taksówek na rok 2021.

Daimler i Bosch chcą już wkrótce zaprezentować pierwsze efekty współpracy w dziedzinie autonomicznych pojazdów. Michael Hafner, szef zespołu zautomatyzowanej jazdy i aktywnego bezpieczeństwa w Mercedes-Benz stwierdził, że Daimler „Przygotowuje się do uruchomienia dużej liczby samocjezdnych taksówek od 2021 roku”.

Daimler i Bosch pracują nad autonomicznymi taksówkami.

Plany zakładają nawet ponad 10 000 pojazdów. Warunkiem jest stworzenie przez władze odpowiednich podstaw prawnych. Głównych rynkiem zbytu ma być USA, ale sporo odbiorców ma znaleźć się w Chinach jak i w Europie. Póki co nie wiadomo czy w modelach, które mają pojawić się na rynku już za dwa lata planowane jest użycie autonomicznego poziomu 4 (pedały i kierownica są nadal na pokładzie, kierowca może i musi interweniować w pewnych sytuacjach) lub mają być całkowicie zautomatyzowane do poziomu 5 (bez kierownicy i pedałów).

ZOBACZ TAKŻE: Mercedes EQC: Zapowiadany, opóźniony, wyprzedany

Oprócz współpracy z firmą Bosch, Daimler współpracuje również ze swoim konkurentem BMW, aby wspólnie opracować technologie dla samochodu autonomicznego. Z drugiej strony Audi twierdzi, że póki co prace rozwojowe na poziomie jazdy autonomicznej 4 i 5 nie są brane pod uwagę i firma skupia się na modelach półautomatycznych na poziomie 3.

Pierwsze taksówki powinny pojawić się na rynku w 2021 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

FCA sprzedaje Magnetti Marelli, w tym pięć zakładów w Polsce

Fiat Chrysler Automobiles pozbywa się Magneti Marelli, jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów komponentów  ...

Lamborghini, Ducati i Bentley uratowane

W drugiej połowie roku pojawiły się plotki o niepewnym losie trzech kultowych marek z ...

Kamaz zaprezentował swój pomysł na auto elektryczne

Również Rosja przygotowuje się na elektromobilność. Po Kałasznikowie CV-1 teraz producent ciężarówek Kamaz zaprezentował ...

Jak włączyć samochód do sieci

W przyszłości w samochodach montowane będzie nawet 18 anten. Harman i Samsung pracują nad ...

Tesla zainwestowała 1,5 mld dolarów w bitcoina

Tesla zainwestowała w największą kryptowalutę - bitcoina. Producent aut elektrycznych zainwestował 1,5 mld dolarów. ...

Volksvagen T-Cross: Najmniejszy

Już jest! Rodzina SUV-ów i crossoverów Volkswagena powiększyła się o najmniejszego T-Crossa. Liczący nieco ...