Elektromobilna rewolucja w Polsce dzieje się na naszych oczach. Już dziś, niemal 16 000 osobowych pojazdów elektrycznych jeździ po polskich drogach, a według prognoz ekspertów za 5 lat ich liczba wzrośnie kilkadziesiąt razy. Do sprawnego poruszania się samochodami elektrycznymi niezbędna jest odpowiednia infrastruktura ładowania. Liczba stacji ładujących stale wzrasta, czy jest jednak wystarczająca?
Rosnący rynek pojazdów EV w Polsce
Pod koniec października 2020 roku w Polsce było zarejestrowanych 15 965 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Od początku roku do września przybyło ich niemal 7 000, czyli aż o 108% więcej niż w tożsamym okresie ubiegłego roku. W tym czasie do 713 sztuk wzrosła liczba elektrycznych pojazdów dostawczych i ciężarowych. Zwiększyła się również flota elektrycznych autobusów, osiągając na koniec października wynik 383 aut.
Rozwój infrastruktury ładowania
Wraz ze wzrostem liczby pojazdów EV rozwija się też infrastruktura ładowania. W Polsce funkcjonuje już ok. 1 300 ogólnodostępnych stacji ładowania, a w Europie jest ich prawie 200 000. To duża liczba, ale – jak szacują specjaliści – w perspektywie kilku kolejnych lat niewystarczająca. Dlatego ważnym zadaniem stojącym przed branżą jest zwiększenie liczby punktów ładowania do przynajmniej 3 milionów w Europie. To ambitny cel, ale możliwy do zrealizowania. Potencjał rozwoju rynku stacji doładowań jest większy niż odnotowywane w ostatnich miesiącach przyrosty, a dzięki nowym regulacjom prawnym i dotacjom z NFOŚiGW proces powstawania nowych punktów jeszcze przyspieszy.
Close Up Of Power Cable Charging Environmentally Friendly Zero Emission Electric Car In Garage
Domowa stacja ładowania pojazdów
Według statystyk niemal 90% wszystkich ładowań pojazdów elektrycznych odbywa się w domu. Dla wielu osób to najwygodniejszy, najszybszy i najbardziej ekonomiczny wybór. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z licznych korzyści, jakie daje to rozwiązanie, niezbędne jest posiadanie nowoczesnej domowej stacji ładowania.
Rosnącym potrzebom w zakresie elektromobilności wychodzi naprzeciw firma Nexity, oferująca kompleksowe usługi zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych. Nexity dostarcza ich właścicielom specjalistyczne narzędzia pozwalające ładować auto bez ograniczeń, w wybranym miejscu i czasie. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się domowe stacje ładowania. Przedsiębiorstwo oferuje możliwość zainstalowania profesjonalnej infrastruktury na posesji prywatnej albo w pobliżu budynku firmowego.
Montaż domowej stacji to bardzo korzystna opcja, którą warto rozważyć. Dużą zaletą tego rozwiązania jest z pewnością krótki czas ładowania oraz możliwość dopasowania ładowarki do każdego pojazdu elektrycznego. Zaawansowane technologicznie sprzęty zostały wyprodukowane z solidnych, trwałych materiałów, gwarantujących niezawodność i znakomitą wydajność infrastruktury na lata. Oferowane przez Nexity urządzenia spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Są łatwe w utrzymaniu i obsłudze.
Założenie domowego punktu ładowania znacząco poprawia komfort korzystania z samochodu elektrycznego. Wysoka efektywność energetyczna pozwoli Ci zaoszczędzić środki finansowe, a udostępnianie stacji EV innym użytkownikom umożliwi zarabianie pieniędzy. Prywatna stacja ładowania pojazdów to inwestycja, która się opłaca.
Planujesz dłuższą podróż i zastanawiasz się, gdzie doładujesz swój pojazd EV? Nexity przychodzi z pomocą. Dzięki nowoczesnej aplikacji mobilnej szybko zlokalizujesz stacjonarne punkty ładowania samochodów w Polsce i Europie. Natomiast za pomocą praktycznej platformy łatwo zaplanujesz wyjazd, uwzględniając czas potrzebny na pełne naładowanie auta.
Materiał Promocyjny