Elektromobilna rewolucja w Polsce dzieje się na naszych oczach. Już dziś, niemal 16 000 osobowych pojazdów elektrycznych jeździ po polskich drogach, a według prognoz ekspertów za 5 lat ich liczba wzrośnie kilkadziesiąt razy. Do sprawnego poruszania się samochodami elektrycznymi niezbędna jest odpowiednia infrastruktura ładowania. Liczba stacji ładujących stale wzrasta, czy jest jednak wystarczająca?

Rosnący rynek pojazdów EV w Polsce

Pod koniec października 2020 roku w Polsce było zarejestrowanych 15 965 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Od początku roku do września przybyło ich niemal 7 000, czyli aż o 108% więcej niż w tożsamym okresie ubiegłego roku. W tym czasie do 713 sztuk wzrosła liczba elektrycznych pojazdów dostawczych i ciężarowych. Zwiększyła się również flota elektrycznych autobusów, osiągając na koniec października wynik 383 aut.

Rozwój infrastruktury ładowania

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów EV rozwija się też infrastruktura ładowania. W Polsce funkcjonuje już ok. 1 300 ogólnodostępnych stacji ładowania, a w Europie jest ich prawie 200 000. To duża liczba, ale – jak szacują specjaliści – w perspektywie kilku kolejnych lat niewystarczająca. Dlatego ważnym zadaniem stojącym przed branżą jest zwiększenie liczby punktów ładowania do przynajmniej 3 milionów w Europie. To ambitny cel, ale możliwy do zrealizowania. Potencjał rozwoju rynku stacji doładowań jest większy niż odnotowywane w ostatnich miesiącach przyrosty, a dzięki nowym regulacjom prawnym i dotacjom z NFOŚiGW proces powstawania nowych punktów jeszcze przyspieszy.

""

Close Up Of Power Cable Charging Environmentally Friendly Zero Emission Electric Car In Garage

moto.rp.pl

Domowa stacja ładowania pojazdów

Według statystyk niemal 90% wszystkich ładowań pojazdów elektrycznych odbywa się w domu. Dla wielu osób to najwygodniejszy, najszybszy i najbardziej ekonomiczny wybór. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z licznych korzyści, jakie daje to rozwiązanie, niezbędne jest posiadanie nowoczesnej domowej stacji ładowania.

Rosnącym potrzebom w zakresie elektromobilności wychodzi naprzeciw firma Nexity, oferująca kompleksowe usługi zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych. Nexity dostarcza ich właścicielom specjalistyczne narzędzia pozwalające ładować auto bez ograniczeń, w wybranym miejscu i czasie. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się domowe stacje ładowania. Przedsiębiorstwo oferuje możliwość zainstalowania profesjonalnej infrastruktury na posesji prywatnej albo w pobliżu budynku firmowego.

Montaż domowej stacji to bardzo korzystna opcja, którą warto rozważyć. Dużą zaletą tego rozwiązania jest z pewnością krótki czas ładowania oraz możliwość dopasowania ładowarki do każdego pojazdu elektrycznego. Zaawansowane technologicznie sprzęty zostały wyprodukowane z solidnych, trwałych materiałów, gwarantujących niezawodność i znakomitą wydajność infrastruktury na lata. Oferowane przez Nexity urządzenia spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Są łatwe w utrzymaniu i obsłudze.

Założenie domowego punktu ładowania znacząco poprawia komfort korzystania z samochodu elektrycznego. Wysoka efektywność energetyczna pozwoli Ci zaoszczędzić środki finansowe, a udostępnianie stacji EV innym użytkownikom umożliwi zarabianie pieniędzy. Prywatna stacja ładowania pojazdów to inwestycja, która się opłaca.

Planujesz dłuższą podróż i zastanawiasz się, gdzie doładujesz swój pojazd EV? Nexity przychodzi z pomocą. Dzięki nowoczesnej aplikacji mobilnej szybko zlokalizujesz stacjonarne punkty ładowania samochodów w Polsce i Europie. Natomiast za pomocą praktycznej platformy łatwo zaplanujesz wyjazd, uwzględniając czas potrzebny na pełne naładowanie auta.

Materiał Promocyjny