1. Alfa Romeo Giulietta – premiera nowego modelu w marcu podczas targów w Genewie.
  2. Alfa Romeo Stelvio – nowe, dodatkowe wyposażenie. Start w okolicach września.
  3. Alfa Romeo Gulia – niewielka modernizacja. Premiera pod koniec trzeciego kwartału.
  4. Alfa Romeo Rombo – nowy crossover na bazie Fiata 500X i Jeepa Renegade. Prezentacja w czwartym kwartale 2019 r.

Nowa Giulietta ma zostać zaprezentowana już w marcu, podczas targów samochodowych w Genewie. Model ma być rewolucyjny, został zaprojektowany w oparciu o skróconą platformę z Giulii. Co to oznacza? Wszystkie źródła podające informacje o nowej, kompaktowej Alfie twierdzą, że Giulietta otrzyma napęd na tylną oś. Byłby to jedyny, poza BMW serii 1, model w tej klasie z tylnym napędem. Na razie nie ma oficjalnych zdjęć nowej Alfy, ale jej stylistyka powinna przypominać pozostałe nowe modele marki. To może wystarczyć, żeby Giulietta stała się najładniejszym samochodem w klasie. Premiera zapowiedziana jest na marzec, start rynkowy w czerwcu. Plany zakładają wprowadzenie w 2022 roku wersji hybrydowej typu plug-in, ale wiadomo, jak w koncernie FCA z planami bywa.

""

2019 Alfa Romeo Giulietta

moto.rp.pl

""

2019 Alfa Romeo Giulietta

moto.rp.pl

We wrześniu powinny pojawić się nieco zmodernizowane modele Giulia i Stelvio. SUV otrzyma nowe wersje wyposażenia i dodatki, a Giulia przejdzie niewielkie, kosmetyczne poprawki.

ZOBACZ TAKŻE: Elektryczne plany koncernu FCA

""

Alfa Romeo Stelvio

moto.rp.pl

W czwartym kwartale 2019 roku możemy spodziewać się jeszcze jednej nowości. Będzie to mały SUV, a właściwie crossover bazujący na Fiacie 500X i Jeepie Renegade. Najczęściej pojawiająca się nazwa dla nowego modelu to Alfa Romeo Rombo. Nam bardziej podoba się Bernardino. Zamaskowane prototypy już jeżdżą.

""

Alfa Romeo Rombo

moto.rp.pl