Amerykańska firma Singer zaskoczyła nowym modelem. To All-Terrain Competition Study (ACS) to terenowa interpretacja Porsche 911.

Razem z Richardem Tuthillem, brytyjskim specjalistą od sportów motorowych i rajdowych modeli 911, Singer zbudował terenowe 911 z napędem na wszystkie koła. Auto powstało na zlecenie wieloletniego klienta. Przy budowie auta Singer i Tuthill inspirowali się modelem 953, które powstało w 1984 roku. To właśnie Porsche 953 trzykrotnie wygrało morderczy rajd Paryż-Dakar. Zbudowano dwa egzemplare Singera ACS – w kolorze białym, ktory przeznaczony jest do pustynnych rajdów, takich jak Dakar czy Baja 1000 i model w kolorze czerwonym, którego mocną stroną ma być pokonywanie szybkich, asfaltowych rajdów.

CZYTAJ TAKŻE: Casil Motors Ferrari 328 GTB & GTS: Pokochasz albo znienawidzisz

Singer ACS.

ACS jest napędzany sześciocylindrowym bokserem chłodzony powietrzem o pojemności 3,6 litra z dwoma turbosprężarkami. Moc jednostki napędowej wynosi 450 KM i 570 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zmiany biegów dokonuje się za pomocą sekwencyjnej pięciobiegowej przekładni. Zbudowana z karbonu karoseria została dostosowana do łatwego dostępu do wszystkich elementów mechanicznych, tak żeby łatwo i szybko można było je wymieniać. Zawieszenie (Tuthill) jest regulowane – można je dostosować do terenu, w którym auto się porusza. Koła mają 16-cali i opony BF Goodrich KO2.

Fotele, pasy, a także klatka bezpieczeństwa zostały zaprojektowane zgodnie ze specyfikacjami FIA, a na pokładzie znajduje się specjalny system nawigacji GPS. Zainstalowano powiększony zbiornik paliwa i dwa koła zapasowe. We wnętrzu kierowca i nawigator siedzą na wąskich siedzeniach kubełkowych.

Klient, dla którego stworzono projekt zgodził się, że ASC może być również zbudowany dla innych chętnych na wyjątkowego Singera. Tak więc oferta amerykańskiej firmy powiększa się o jeden model. W przyszłości terenowe 911 będą produkowane zgodnie ze specyfikacjami klientów w Tuthill w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii, we współpracy z zespołem projektowym Singer.

CZYTAJ TAKŻE: Singer DLS: Bardziej doskonała legenda

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hyundai może zbudować Apple Car

Pojawiają się kolejne doniesienia o samochodzie firmowanym przez producenta iPhone’ów. O prowadzonych rozmowach z ...

Opel: Czas na elektryczne rajdy

Corsa-e Rally to pierwszy elektryczny samochód przygotowany do rajdów. W przyszłym roku Opel wraz ...

Ruszył największy test elektryków w Polsce

Poczta Polska (PP) uruchomiła właśnie największe w naszym kraju testy samochodów elektrycznych (EV). Spółka ...

Elektromobilność: Polska coraz bardziej pod prąd

Brakuje ładowarek, a w sprzedaży aut na prąd wyprzedzają nas Czesi, Węgrzy czy Rumuni. ...

To pierwszy statek w technologii VTOL firmy Embraer. Ten innowacyjny projekt wyznacza nowy kierunek rozwoju dla brazylijskiego producenta samolotów

Uber chce wlecieć do miast

Testy usługi uberAIR, obsługiwanej przez maszyny pionowego startu, miałyby ruszyć za dwa lata. Na ...

Rząd planuje teraz zakup 308 nowych aut. To ponad 100 mln zł

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, rząd szykuje się na zakup 308 nowych samochodów. Auta mają ...