W nowej fabryce w USA zamiast Toyoty Corolli ma zostać zbudowany SUV. Model ma być czteronapędowym bratem C-HR i prawdopodobnie nazywać się 4-Active.

Japończycy ogłosili w krótkim oświadczeniu już w lipcu 2019 r. o przeniesieniu produkcji do USA, co jest reakcją na zmieniające się wymagania rynku i rosnące zapotrzebowanie na SUV-y. Zakład „MTMUS” w Huntsville (stan Alabama, USA) jest w budowie i ma rozpocząć produkcję w 2021 r. Powstanie tam 4000 nowych miejsc pracy, a co roku 300 000 egzemplarzy aut ma opuszczać linię montażową. Zainwestowane zostało 1,6 miliarda dolarów. Pierwotnie miała tam być produkowana Toyota Corolla. Jednak produkcja światowego bestsellera została przeniesiona do innej amerykańskiej fabryki Toyoty w Blue Springs w Missisippi.

Toyota FT-4X.

Toyota planuje wypuszczenie dwunastu nowych lub zmodyfikowanych modeli w ciągu trzech lat. Obecnie nadal nie jest jasne, który nowy SUV będzie produkowany w USA. Może być małym SUV-em poniżej RAV4 w formacie CH-R. Podczas New York Auto Show, Jack Hollis, dyrektor generalny Toyoty USA powiedział o nowym SUV-ie: „Może być w tym samym segmencie co C-HR, ale z inną ceną. Jeden z modeli jest bardziej drogowy, a drugi poradzi sobie również poza nią. Może być większy, szerszy i bardziej praktyczny od C-HR.” Toyota 9 grudnia 2019 roku w Urzędzie Patentowym USA zastrzegła sobie nazwę „4Active”.

Ponieważ Corolla miała być produkowana w nowej fabryce w Alabamie, oczywiste jest, że SUV Toyoty będzie oparty na platformie TNGA-C. Oprócz Corolli platforma wykorzystywana jest w modelach C-HR, Prius i Lexus UX. Być może nowy model będzie wyglądał jak FT-4X z napędem na wszystkie koła, który oparty jest na platformie TNGA i ma wielkość C-HR z napędem na przednie koła. Póki co koncepcyjna Toyota FT-4X postrzegana jest jako potencjalny konkurent dla Forda Bronco i Jeepa Wranglera.

CZYTAJ TAKŻE: Toyota odczytuje pogodę z ruchu wycieraczek

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Staje europejska motoryzacja

Już stoją, albo wstrzymają produkcję w ciągu kilku dni praktycznie wszystkie europejskie fabryki motoryzacyjne. ...

Chińczycy kupują coraz mniej aut elektrycznych

W Chinach maleje popyt na samochody elektryczne i hybrydy plug-in. Nic nie wskazuje na ...

Motocyklowa karetka do walki z koronawirusem rodem z Indii

Takie karetki można spotkać w Indiach. Teraz kilkadziesiąt pojazdów zostało przekazanych do walki z ...

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 Pack Clim: Ekonomia! Komfort! Styl?

Ładne dostawczaki to prawdziwa rzadkość. Zwykle nikt specjalnie nie przejmuje się tym, jak taki ...

Pakiet mobilności (na razie) zatrzymany

W Parlamencie Europejskim zablokowano przepisy ograniczające konkurencję w transporcie międzynarodowym. Batalia polskich przewoźników jednak ...

Co drugi Polak chciałby mieć samochód elektryczny

Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonych wspólnie przez firmę InsightOut Lab nastawionej na przyspieszanie ...