Nowy Mercedes GLE Coupé pojawi się w salonach wiosną 2020 roku. Premierę świętuje na salonie samochodowym IAA we Frankfurcie.

Nowy Mercedes GLE Coupe.

Już na początku 2019 roku w sprzedaży pojawił nowy Mercedes GLE (W167). Nowa odmiana coupe jest w dużej mierze identyczna ze swoim protoplastą. Do słupka B obydwa modele są identyczne. GLE Coupe opiera się na platformie MRA nowej Klasy E, a zatem nowy model jest lżejszy się w porównaniu do swojego poprzednika o dobrych kilka kilogramów. Pod względem wymiarów GLE Coupé ma większy o 60 mm rozstawu osi, jest o 7 mm szerszy (2010 mm) i 39 milimetrów dłższy (4939 mm). Bardziej pochylono przednią szybę. Standardowo montowane są diodowe reflektory.

Wnętrze zbudowano w analogiczny sposób jak w innych SUV-ach Mercedesa. Są dwa wyświetlacze (każdy o przekątnej 12,3 cala), system operacyjny MBUX i znane kształty deski rozdzielczej. Wnętrze coupe ma wyróżnić się sportowymi fotelami i nowa, sportową kierownicą. Coupe czy coupe więcej miejsca musi być. Z powiększonym rozstawem osi nie powinno być z tym problemu. Bagażnik ma maksymalną pojemność 1790 litrów. To o 265 litrów mniej niż standardowy GLE (2055 litrów). Przy złożonych tylnych siedzeniach pomieści się dostojne 655 litrów. Oczywiście dla tej wersji nie przewidziano trzeciego rzędu siedzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Mercedes chce zrezygnować z mało rentownych modeli

Podstawowym silnikiem w GLE Coupé jest jednostka o oznaczeniu OM 656 czyli sześciocylindrowy, wysokoprężny oferowany w dwóch poziomach mocy: 350 d 4Matic (272 KM) i 400 d 4Matic (330 KM). Oba warianty spełniają normę emisji spalin Euro 6d dzięki katalizatorowi SCR w połączeniu z katalizatorem blokującym amoniak.

Mercedes twierdzi, że nowe GLE Coupe jest teraz jeszcze bardziej coupe, czyli sportowa praktyczność zamknięta w nadwoziu SUV.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na moście Poniatowskiego w Warszawie będzie sześć fotoradarów

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) rozpisał przetarg na sześć fotoradarów. Ich celem będzie kontrolowanie prędkości ...

Polskie auto elektryczne wyjedzie z fabryki w Jaworznie za 4 lata

Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie w Jaworznie w województwie śląskim. Dziś oficjalnie ogłoszona została ...

Audi A8 50 TDI quattro: Ukryte piękno

Technologicznie perfekcyjne i świetnie jeżdżące – taki opis zawsze pasował do kolejnych generacji Audi ...

Toyota prezentuje ceny nowego Yarisa

Toyota rozpoczyna przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris czwartej generacji. Auto ma zupełnie nowy design i ...

Ceny nowej Dacii Logan. Już nie jest tanio

Grupa Renault opublikowała cennik nowej Dacii Logan. W porównaniu do poprzednika jest droższa, ale ...

Sens życia i inne poważne kwestie, o których możesz porozmawiać ze swoim samochodem

Samochody coraz więcej rzeczy chcą robić same. Rozzuchwalają się tak bardzo, że próbują też ...