Škoda nadal liderem polskiego rynku

34 672 zarejestrowane samochody to wynik, z jakim Škoda zamyka I półrocze 2019 roku, zachowując pozycję lidera polskiego rynku. Druga połowa roku może być równie emocjonująca, biorąc pod uwagę zapowiadaną premierę kolejnego SUV-a i pojawienie się modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Publikacja: 04.07.2019 15:33

Škoda nadal liderem polskiego rynku

Foto: fot. Skoda

""

Hybrydowa wersja nowej Skody Superb pojawi się na rynku na początku 2020 r. / fot. Skoda

moto.rp.pl

– Z przyjemnością podsumowujemy pierwsze półrocze 2019 roku, w którym kolejny raz z rzędu zostaliśmy liderem rynku. Nie byłoby to możliwe bez zaufania, którym od lat darzą nas Polacy. Osiągnięte przez nas wyniki dowodzą, że kierunek który obraliśmy jest właściwy. Jesteśmy przekonani, że nowości, które wkrótce uzupełnią nasze portfolio, pozwolą nam osiągać jeszcze lepsze rezultaty – mówi Tomasz Porawski, dyrektor marki Škoda w Polsce.

""

Pierwsza elektryczna Skoda Citigo-e iV / fot. Skoda

moto.rp.pl

Najchętniej wybieranym przez Polaków autem była Octavia (10 334 egzemplarze) i Fabia (9 269 sztuk). To miejskie auto zostało odświeżone w 2018 roku, zyskując m.in. nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. W przyszłym roku swoją premierę będzie świętowała także nowa Octavia. Model, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, w 2020 roku zadebiutuje w kolejnej, czwartej odsłonie.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda Scala 1,5 TSI Style: Przeciwnik w klasie kompakt

Jak przekonują przedstawiciele marki, dominacja Škody w Polsce to wyraz zaufania konsumentów i wynik konsekwentnie realizowanej strategii sprzedażowej i komunikacyjnej. Nadchodzące miesiące to ekspansja zyskującego coraz większą popularność zupełnie nowego modelu Scala, który wyznacza nowe kierunki projektowania marki. Kompaktowa Škoda pojawiła się w salonach późną wiosną. W drugiej połowie roku polską premierę będzie mieć także kolejny SUV, miejski Kamiq.

""

Skoda Kamiq wjedzie do salonów w drugiej połowie roku / fot Skoda

moto.rp.pl

Nowością w ofercie będzie również odświeżona gama flagowego Superba, który z oznaczeniem Scout zadebiutuje także w uterenowionej wersji. W tym modelu po raz pierwszy w ofercie Škody pojawi się hybryda plug-in – Superb iV będzie mógł w trybie elektrycznym przejechać nawet 55 km (według procedury WLTP). Niebawem zobaczymy także elektryczną Škodę Citigo-e iV. Oba pojazdy wejdą do sprzedaży na początku 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda Citigo-e iV: Pierwszy elektryczny model czeskiej marki

Od kuchni
Volvo zmierza ku giełdzie. Celuje w wycenę 20 mld dolarów
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Od kuchni
Czekasz na auto w leasingu? Możesz wziąć zastępcze
Od kuchni
Ceny samochodów kompaktowych wzrosły o 63 proc.
Od kuchni
Wielki powrót Astona Martina
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Od kuchni
Dealer będzie musiał odebrać wadliwe auto od klienta