Podpisana umowa z Teslą stanowi część planów BP zainwestowania 1 miliarda dolarów w infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku. – Wzmocnienie sieci BP Pulse za pomocą wiodącego w branży sprzętu Tesli jest dużym krokiem naprzód w naszych ambicjach dotyczących szybkiej, ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w USA i rozwija nasze ambicje w zakresie zapewnienia wyjątkowej obsługi klienta – powiedział Richard Bartlett, globalny dyrektor generalny BP Pulse.

Ładowanie z mocą 250 kW

BP nie podało jak na razie, ile ładowarek jest objętych umową. Wiadomo natomiast, że będą mogły ładować z mocą 250 kW, a za ich instalacje i obsługę odpowiadać będzie BP Pulse. Ładowarki będą posiadały stację dokującą Tesla „Magic Dock”, kompatybilną z NACS i Combined Charging System (CCS). Dzięki temu pojazdy elektryczne innych producentów będą mogły korzystać z tych Superchargerów w sieci BP, niezależnie od tego, czy używają portów CCS czy NACS. Natomiast funkcja Plug &Charge uprości i zautomatyzuje również płatności. Wdrożenie do sieci nowych stacji ładowania, planowane jest na 2024 r., a ich lokalizacje obejmą kluczowe miejsca w całej rodzinie marek BP, a także w dużych punktach ładowania w głównych obszarach metropolitalnych oraz w lokalizacjach wypożyczalni Hertza, w ramach wcześniej ogłoszonej współpracy. Pierwsze miejsca instalacji zostały zidentyfikowane w Houston, Phoenix, Los Angeles, Chicago i Waszyngtonie.

Oprócz umowy z Teslą, BP Pulse zamierza kontynuować wdrażanie dodatkowych szybkich punktów ładowania w lokalizacjach o dużym zapotrzebowaniu, takich jak lotniska, główne obszary metropolitalne oraz nieruchomości należące do bp i zarządzane wzdłuż korytarzy alternatywnego tankowania. Ponadto koncern otrzymał dotacje w ramach programów takich jak National Electric Vehicle Infrastructure (NEVI) i California Energy Commission (CEC) na zapewnienie infrastruktury ładowania w Kalifornii, Pensylwanii, Kolorado i Kentucky. BP w skali globalnej firma posiada 27 tysięcy punktów ładowania, a za 7 lat ma ich mieć ponad 100 tysięcy na całym świecie.