Aktualizacja: 17.01.2025 02:00 Publikacja: 11.10.2021 05:32
Foto: BMW
LG Energy Solutions, SK On i Samsung SDI są w gronie 6 największych producentów baterii do e-aut, ich wyroby stanowią jedną trzecią rynku. Dostarczają je Tesli, Grupy Volkswagena, Fordowi. Klienci żądają coraz więcej, ale producenci tych podzespołów nie mogą znaleźć pracowników, których trzeba dodatkowo przeszkolić w zakresie nowych technologii, np. do prac nad bateriami półprzewodnikowymi. - Widzimy ogromny wzrost popytu na baterie, a nam brakuje uzdolnionych ludzi. Trzeba ich również szukać w innych krajach - mówi Reuterowi przedstawiciel LG. Podobnego zdania są pozostałe dwie koreańskie firmy. W Korei doszło do sporu LGES z SK Innovation, właścicielem SK On, o kradzież technologii, tajemnic handlowych i podkupowanie pracowników. Zła atmosfera trwała 2 lata do kwietnia, gdy konglomeraty doszły do porozumienia.
Po podpisaniu umowy z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), uruchomiony został nabór dla firm leasingowych zainteresowanych współpracą w realizacji programu dopłat do pojazdów elektrycznych.
Daimler Truck rozpocznie w tym tygodniu w swojej fabryce w niemieckim Wörth (Nadrenia-Palatynat) produkcję swojej pierwszej seryjnej ciężarówki z napędem elektrycznym. eActros ma trzy lub cztery zestawy akumulatorów i zasięg do 400 km.
Niemiecka firma Bosch zaprezentowała kabel do ładowania elektrycznych aut, który zastąpi domowe wallboxy.
IBRM Samar opierając się na danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów podał, że na koniec lutego 2021 roku, liczba zarejestrowanych, zelektryfikowanych samochodów osobowych i dostawczych przekroczyła 22 tys. egzemplarzy.
Firma Posco International zainwestowała w Polsce i buduje swoją pierwszą fabrykę. Zakład o powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych wyposażony będzie w linie produkcyjne na których powstawać będą rdzenie do silników samochodów elektrycznych. Pierwsze zamówienia zostały już złożone przez koncern Hyundai Motor Group.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Obserwujemy trend globalizacji usług płatniczych, coraz więcej firm chce integrować lokalnych dostawców płatności z szeroko dostępnymi usługami. Ale cała rzecz w tym, by nie tylko obserwować, a umieć włączyć się do gry – opowiada Jarosław Stankowski, Head of Ecommerce& Retail w Autopay.
Fundacja Polska Bezgotówkowa od ponad siedmiu lat aktywnie wspiera mikroprzedsiębiorców w obszarze cyfryzacji i wdrażania płatności bezgotówkowych.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Największa rakieta świata, 120-metrowy Starship, wystartowała w swój siódmy lot testowy z należącej do SpaceX „gwiezdnej bazy” w Teksasie. Choć rakieta nośna wróciła do bazy, sam statek uległ katastrofie.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas