Aktualizacja: 22.11.2024 01:17 Publikacja: 11.10.2021 05:32
Foto: BMW
LG Energy Solutions, SK On i Samsung SDI są w gronie 6 największych producentów baterii do e-aut, ich wyroby stanowią jedną trzecią rynku. Dostarczają je Tesli, Grupy Volkswagena, Fordowi. Klienci żądają coraz więcej, ale producenci tych podzespołów nie mogą znaleźć pracowników, których trzeba dodatkowo przeszkolić w zakresie nowych technologii, np. do prac nad bateriami półprzewodnikowymi. - Widzimy ogromny wzrost popytu na baterie, a nam brakuje uzdolnionych ludzi. Trzeba ich również szukać w innych krajach - mówi Reuterowi przedstawiciel LG. Podobnego zdania są pozostałe dwie koreańskie firmy. W Korei doszło do sporu LGES z SK Innovation, właścicielem SK On, o kradzież technologii, tajemnic handlowych i podkupowanie pracowników. Zła atmosfera trwała 2 lata do kwietnia, gdy konglomeraty doszły do porozumienia.
Po podpisaniu umowy z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), uruchomiony został nabór dla firm leasingowych zainteresowanych współpracą w realizacji programu dopłat do pojazdów elektrycznych.
Daimler Truck rozpocznie w tym tygodniu w swojej fabryce w niemieckim Wörth (Nadrenia-Palatynat) produkcję swojej pierwszej seryjnej ciężarówki z napędem elektrycznym. eActros ma trzy lub cztery zestawy akumulatorów i zasięg do 400 km.
Niemiecka firma Bosch zaprezentowała kabel do ładowania elektrycznych aut, który zastąpi domowe wallboxy.
IBRM Samar opierając się na danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów podał, że na koniec lutego 2021 roku, liczba zarejestrowanych, zelektryfikowanych samochodów osobowych i dostawczych przekroczyła 22 tys. egzemplarzy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Arabia Saudyjska wprowadza na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Platforma elektryczna pochodzi od tajwańskiej firmy Foxconn, część technologii od BMW i chorwackiego specjalisty aut elektrycznych Rimac.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Sieć franczyzowa VeloBanku dynamicznie rośnie. Obecnie dysponuje 100. punktami partnerskimi, a do końca 2025 roku uruchomionych zostanie kolejnych 60. To dziś szybko rozwijająca się sieć bankowa, dająca szereg korzyści dla partnerów. Lokalizacja w centrach dużych miast, wsparcie marketingowe, dostęp do szkoleń oraz technologiczne nowości w samych placówkach – to tylko niektóre benefity przyciągające nowych franczyzobiorców.
rozmowa | Wiele lat doświadczeń, globalne standardy, sprawdzone działające procedury – dla wielu potencjalnych kandydatów franczyza McDonald’s wydaje się być gotowym i prostym przepisem na sukces. Jak twierdzi Marek Mikusek, Franchising Director marki, „rozwój biznesu wymaga ciągłego, konsekwentnego zaangażowania ze strony franczyzobiorców, a sukces tkwi w odpowiedzialnym wyborze kandydatów i długofalowych partnerskich relacjach”. Jak zatem zacząć swój biznes pod złotymi łukami?
Europa traci konkurencyjność względem USA i Chin, stając się wyłącznie rynkiem zbytu uzależnionym od zewnętrznych dostawców. Transformacja musi być prowadzona, ale w taki sposób, by nie wyeliminować europejskiego przemysłu. Pomóc w tym może Europejski Fundusz Konkurencyjności.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
W Teatrze Capitol, odbyły się dwa pokazy premierowe hitowej komedii w reżyserii Wojciecha Adamczyka - „Boeing Boeing”. Druga uroczysta premiera połączona była z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Mikołaja Krawczyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas