Spędzić noc na dachu Porsche 911. Oto namiot dachowy, który to umożliwi

Porsche 911 na łonie natury. Od teraz można to zrealizować za pomocą namiotu dachowego Porsche Tequipment. Ten sprzęt ma zamienić ten sportowy samochód w pokój hotelowy dla miłośników przyrody.

Publikacja: 10.09.2022 12:14

Spędzić noc na dachu Porsche 911. Oto namiot dachowy, który to umożliwi

Foto: mat. prasowe

Namiot ma twardy futerał, opracowany w centrum rozwoju Porsche w Weissach i współprojektowany przez Studio F.A. Porsche w Zell am See. Można go zamontować na systemach transportu dachowego w modelach 911 , Macan, Cayenne, Panamera i Taycan – zarówno z relingami dachowymi, jak i bez nich. Dwuosobowy, całoroczny namiot to całkiem spory „pokój z widokiem”, z dwoma bocznymi oknami oraz oknem dachowym w standardzie. Sprzedaż u partnerów handlowych Porsche już ruszyła. Rekomendowana cena detaliczna to 24 tys. zł brutto. Dostawy ruszą w listopadzie 2022 r. Cała konstrukcja namiotu waży około 56 kg. Maksymalne obciążenie podczas postoju to około 190 kg (samochody z relingami dachowymi) lub ok 140 kg (samochody bez relingów dachowych). Prędkość maksymalna z zamontowanym futerałem (nie mylić z rozłożonym namiotem) wynosi 130 km/h.

mat. prasowe

W rozłożonej pozycji powierzchnia podłogi ma wymiary 210 x 130 cm. Namiot wyposażono w komfortowy materac z pianki o dużej gęstości, a jego ściany wykonano z oddychającej mieszanki bawełny. Dzięki wodoodpornym zamkom i osobnej osłonie przeciwdeszczowej nad wejściem namiot sprawdza się również podczas deszczowej aury. Boczne ściany naśladują profil 911 (tzw. flyline) i mają napis „Porsche”. Do kluczowych elementów wyposażenia wnętrza należy wysoce izolujące pikowane obicie w jasnoszarym kolorze. Ten sam pikowany wzór zdobi materac. Na wezgłowiu umieszczono rysunek gór. Boczne okna można całkowicie otworzyć w celu wentylacji namiotu. Osłona na owady zapewnia ochronę np. przed komarami, a możliwość pełnego zaciemnienia okien zwiększa poczucie prywatności i chroni przed oślepiającym światłem.

Czytaj więcej

Porsche 718 Cayman GT4 RS: Suma wszystkich pozytywnych emocji

mat. prasowe

Według Porsche namiot dachowy można szybko rozstawić. Najpierw należy zwolnić blokady bezpieczeństwa, a następnie lekko unieść twardy futerał i otworzyć go z wykorzystaniem dwóch gazowych amortyzatorów. Później rozkłada się strefę podłogi i zapewnia jej stabilizację – za pomocą zintegrowanej drabiny teleskopowej. Ostatni krok to rozłożenie samego namiotu oraz naciągnięcie go czterema pałąkami. Nabywcy mają do wyboru dwa warianty kolorystyczne futerału: czarny/jasnoszary lub czarny/ciemnoszary. Wkrótce ofertę uzupełnią dodatkowe, opcjonalne akcesoria Porsche Tequipment, w tym wewnętrzny namiot, podgrzewany koc, organizer na buty i torbę.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Nissan Townstar: Polskie ceny nowej generacji kombivana
Gadżety
Tesla stworzyła własne piwo. Nosi nazwę GigaBeer i kosztuje krocie
Gadżety
Padł rekord cenowy za tablicę rejestracyjną
Gadżety
Nowy pomysł Porsche. Nowoczesny system multimedialny do klasycznych modeli
Gadżety
Suzuki Vision Gran Turismo: Prezent dla "Gran Turismo"
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Gadżety
Bentley prezentuje kolekcję... tenisówek. Powstanie tylko 10 par
Gadżety
Gadżet, który ma odstraszyć dzikie zwierzęta. Nie zadziała - zwrot kosztów naprawy