Technologia napędu elektrycznego zapewnia większy zakres swobody projektowania. Skorzystał z tego szwajcarski producent motocykli E-Choppers, który stworzył elektrycznego choppera o nazwie SR. Zamiast odsłony silnika technologia napędu SR jest ukryta za masywną obudową. Dodatkowo nie ma tu zbytecznej rury wydechowej. Jest za to długi widelec i szprychowe felgi.

Czytaj więcej

Powrót marki Buell

Napęd zapewnia silnik elektryczny o mocy 59 KM i 109 Nm, który przenosi moc bezpośrednio na tylne koło. E-chopper waży około 260 kilogramów i ma rozpędzać się do 100 km/h w około 3 sekund. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 135 km/h. Pod zakrytą wnęką konstrukcji ramy zabudowany jest akumulator o pojemności 14,4 kWh. Według E-Choppers zasięg wynosi 280 km przy jeździe miejskicej i 140 km na autostradzie. Proces ładowania przy użyciu domowego gniazdka 230 V trwa około 10 godzin.

Czytaj więcej

Suzuki GSX-S1000GT: W podróż i nie tylko

Usiądźcie zanim przeczytacie cenę modelu SR E-Choppers. To 66 666 franków szwajcarskich, co odpowiada około 300 000 zł. To kwota bazowa. Jeśli klient ma specjalne życzenia, będzie drożej.