Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, rok 2020 okazał się być wyjątkowo dobry dla sektora motocykli, mimo panującej pandemii. Zarejestrowano w nim 22 tys. pojazdów, co stanowi o 14 proc. lepszy wynik niż w tym samym okresie rok wcześniej. Z tego względu firma Carsmile chce poszerzyć ofertę abonamentową o motocykle.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepiej sprzedawane motocykle w 2020 roku

– Prace nad nową usługą są zaawansowane. Mamy niewiele czasu, bo sezon motocyklowy się zbliża. Otwieramy nie tylko nowy rozdział w historii Carsmile, ale też zupełnie nowy rynek – abonamentów na motocykle. Moim marzeniem jest, aby za jakiś czas w Polsce można było wynająć motocykl na jeden sezon – zapowiada Grigoriy Grigoriev, nowy członek zarządu Carsmile, odpowiedzialny jednocześnie za rozwój segmentu „motors” w międzynarodowej Grupie OLX.

""

moto.rp.pl

Sprzedaż pojazdów przez internet wydaje się przyszłością. Dotychczasowe doświadczenia Carsmile też to pokazują. W 2020 roku w ten sposób zawarte zostało prawie 2000 umów wynajmu i leasingu samochodów. Przez 2,5 roku działalności, udało się firmie sprzedać online ponad 3300 aut osobowych i dostawczych.

""

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki zaprezentowało trzecią generację Hayabusy

Zobaczymy, czy ten schemat sprawdzi się również dla motocykli. Jest to trudniejszy sektor, ze względu na szybszą utratę wartości, a do tego trzeba jeszcze doliczyć ubezpieczenie i serwis. Ponadto na rynku jest mniej instytucji oferujących finansowanie jednośladów.