Producent samochodów Mercedesa zakłada planowo pokazanie nowego samochodu elektrycznego podczas salonu w Paryżu, w końcu września i na początku października. W lipcu oświadczył, że przyspieszył prace nad samochodami elektrycznymi segmentu premium, w którym obecnie dominuje amerykańska Tesla. Magazyn „AutomobilWoche” podał wcześniej za źródłami ze Stuttgartu, że Daimler wprowadzi na rynek ponad 6 modeli elektrycznych w latach 2018-24.

Niemieckie firmy inwestują dużo w samochody elektryczne, segment kiedyś pomijany przez przemysł, bo klienci nie byli zainteresowani kupowaniem ze względu na wysokie ceny i małą autonomię takich pojazdów. Rosnące zaniepokojenie spalinami silników wysokoprężnych i najnowsze postępy w technologii baterii zwiększające atrakcyjność takich samochodów spowodowały, że Volkswagen i Daimler, a także producenci podzespołów Bosch i Continental zaczęli inwestować w nowe rozwiązania.

Mercedes pracuje na pojazdem sportowo-użytkowym z silnikiem hybrydowym plug-in zasilanym przez ogniwo paliwowe; będzie mieć zasięg do 50 km na samych bateriach, a następnie będzie napędzany elektrycznością wyprodukowaną z wodoru.