Volvo S90 jest obecnie produkowane w Torslanda, w Szwecji. Producent ze Skandynawii jest od kilku lat w rękach chińskiego koncernu Geely, który zamierza przenieść produkcję do Daqing w Chinach. Stamtąd samochód będzie dystrybuowany na pozostałe rynki. 

Przy okazji Volvo zapowiada wprowadzenie wersji, która będzie najbardziej luksusowym samochodem produkowanym w Chińskiej Republice Ludowej. Na początku przyszłego roku gama oferowanych wersji poszerzy się o wariant Excellence. Samochód w wersji koncepcyjnej był już prezentowany w kwietniu podczas targów w Pekinie.

Auto powstało na bazie modelu S90L, który jest na razie oferowany wyłącznie w Chinach.  Na zewnątrz samochód niewiele różni się od standardowej wersji poza powiększonym rozstawem osi. Największa różnica dotyczy wnętrza. W drugim rzędzie zamiast klasycznej kanapy umieszczono dwa niezależne fotele, dodatkowy interfejs multimedialny, a także chłodziarkę z zestawem kieliszków z kryształu. Przedni fotel będzie prawdopodobnie składany lub wyciągany, żeby zapewnić jak najwięcej miejsca dla pasażera siedzącego w drugim rzędzie.

W wersji S90 Excellence będzie dostępny hybrydowy napęd T8 Twin Engine. Najmocniejsza odmiana zaoferuje ponad 400 KM maksymalnej mocy. Na liście wyposażenia pojawią się wszystkie najnowsze rozwiązania Volvo w zakresie bezpiecznej jazdy, takie jak system wykrywający zwierzęta na drodze, czy semi-autonomiczny tryb jazdy w ramach systemu Pilot Assist.

Volvo S90 nie będzie jedynym modelem, którego produkcja przeniesie się do Chin. Również nowe modele z serii 40 i 60 trafią w najbliższym czasie do Państwa Środka. Poza tym Volvo buduje fabrykę w USA, w Południowej Karolinie, skąd będą trafiać samochody na rynek amerykański, gdzie Volvo cieszy się sporą popularnością.