Ogromna fala zwolnień w fabryce Forda

Ford planuje w ciągu najbliższych czterech lat zwolnić ze swojej fabryki silników w Bridgend w południowej Walii aż 1160 pracowników – donosi BBC Wales.

Publikacja: 01.03.2017 16:37

Ogromna fala zwolnień w fabryce Forda

Foto: Bloomberg

Dziennikarze walijskiej telewizji dowiedzieli się o planach ogromnej redukcji zatrudnienia w fabryce Forda z nieoficjalnego dokumentu, który wyciekł z firmy w środę. Zgodnie z zapisem, w Bridgend do 2021 roku pozostanie już tylko 600 pracowników. Jako wyjaśnienie podano w dokumencie, że Ford nie jest w stanie utrzymać tylu miejsc pracy w swoim brytyjskim zakładzie.

Firma jak dotąd odmówiła udzielenia komentarza na ten temat, jednak oświadczyła, że „całkowicie rozumie” obawy, jakie wywołał ten dokument.

Podczas wystąpienia w parlamencie brytyjska premier Theresa May zapewniła, że rząd prowadzi już rozmowy z Fordem odnośnie wsparcia, jakie może udzielić firmie.

– Ford jest tutaj ważnym inwestorem, który działa w Wielkiej Brytanii od ponad 100 lat. W naszym kraju skupia się około jedna trzecia światowej produkcji silników Forda, a Bridgend jest tego bardzo ważną częścią – podkreśliła brytyjska premier.

– Rozpoczęliśmy już dialog z Fordem i będziemy kontynuować z nim regularne rozmowy odnośnie tego, jak rząd może pomóc firmie utrzymać ten świetny wynik – zapewniła.

Fabryka Forda w Bridgend funkcjonuje od 1980 roku. Produkowane w niej silniki są dostarczane w większości do samochodów marki Ford, ale również do Jaguara, Land Rovera, Volvo czy Astona Martina.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana