Ofensywa modelowa Opla

Siedem nowych modeli, bądź aut zastępujących, unowocześnionych w porównaniu z obecną ofertą na rynku. Jeśli chodzi o ofertę produktową rok 2017 będzie dla Opla przełomowy — zapowiedział Karl Thomas Neumann, prezes Adam Opel AG i General Motors Europe.

Publikacja: 07.11.2016 10:10

Opel Astra z fabryki w Gliwicach jest dzisiaj bestsellerem Opla

Opel Astra z fabryki w Gliwicach jest dzisiaj bestsellerem Opla

Foto: Bloomberg

Widać również, że Opel mocno zacieśnia współpracę z francuskim PSA.

Szef Opla spotkał się w Ruesselsheim z jurorami Konkursu „Car of the Year w ostatnią niedzielę. To oni w tym roku wybrali Opla Astrę, jako Auto Roku podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Teraz Neumann zapowiada, że jeśli chodzi o nowe modele, to jednak rok 2017 będzie najbardziej pracowity i to w całej historii firmy.

Na rynku pojawi się całkowicie nowy model crossover Crossland X. Ma to być pomysł Opla na ściągnięcie klientów, którzy chcieliby mieć auto wyglądające jak SUV, ale ze specjalnym wykończeniem, tak jak jest to w przypadku Opla Adama. To auto będzie produkowane wspólnie z Peugeotem 2008 oraz Citroenem 3 Picasso. Te trzy modele aut będą wyjeżdżały z fabryki Opla w hiszpańskiej Saragossie. W gamie aut subkompaktowych do SUVa Mokka X dołączy jeszcze zupełnie nowa Meriva.

Szef Opla zapowiedział również drugi zupełnie nowy model, który w tej chwili roboczo jest nazywany X. Premiera tego auta jest zapowiedziana podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie w końcu września 2017. Jest to z kolei siostrzany model wobec Peugeota 3008 i ma wyjeżdżać z fabryki PSA w Sochaux we Francji.

Insignia także będzie jak nowa, a Opel zaoferuje trzy nowe warianty tego modelu. Ma być pięciodrzwiowa wersja Grand Sport, kombi Insignia Sports Tourer oraz auto z napędem na 4 koła, terenowy Country Tourer. Przy tym Grand Sport i Sports Tourer pokazane zostaną po raz pierwszy podczas salonu w Genewie na początku marca 2017, natomiast Country Tourer będzie można zobaczyć po raz pierwszy w drugiej połowie 2017. Karl Thomas Neumann zapewnia, że te auta będą naszpikowane wszystkimi najnowszymi technologiami, jakie posiada dzisiaj Opel.

W maju, albo najpóźniej w czerwcu pojawi się w Europie nowy Opel Ampera-e. To jest z kolei siostrzany model produkowanego pod Detroit Chevroleta Bolta. Na razie Opel nie podaje jeszcze ceny tego auta, wiadomo jednak, że będzie on kosztował nieco ponad 35 tys. euro. To drożej od modelu, jaki zastępuje, bo jego zasięg wyniesie nie 200, a 500 km dzięki dużej baterii litowo-jonowej.

Zupełnie nowy ma być również duży van — Opel Vivaro.

Prezes Opla nie ukrywał, że jego firma podąża z rynkowym trendem i rosnącym popytem na Crossovery (CUV), czyli na auta kompaktowe i subkompaktowe, ponieważ wyraźnie widać, że spada popyt na minivany. Wszystkie nowe SUVy Opla będą posiadały w nazwie literę X, która je będzie odróżniać od znanych już na rynku. — Chcieliśmy, że oznaczała ona wszystkie nasze modele usportowione- tłumaczył Neumann. jednocześnie przyznał, że zapowiedź Brexitu i spadek kursu funta uniemożliwi tej marce osiągnięcie zysku w 2016.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana