Grupa PGD buduje salony aut w Wielkopolsce

Jeden z największych dealerów samochodów w Polsce – Grupa PGD, rozszerza działalność na terenie Wielkopolski.

Publikacja: 31.07.2016 15:00

Grupa PGD buduje salony aut w Wielkopolsce

Foto: materiały prasowe

Za dwa miesiące, na przełomie września i października uruchomi w Komornikach pod Poznaniem placówki dealerskie Nissana i Opla. Wraz z salonem japońskiej marki premium Infiniti będą tworzyć Centrum Motoryzacyjne Komorniki.

– Inwestycja jest naturalną realizacją naszej zapowiedzi rozwoju w Wielkopolsce. Duży potencjał wielkopolskiego rynku i regionalne centra motoryzacyjne, na których opieramy działalność, pozwalają na kompleksową obsługę klientów biznesowych – komentuje Grzegorz Hankus, prezes Grupy PGD. Przykładem możliwości rozwojowych spółki na terenie województwa wielkopolskiego ma być sukces jej pierwszego poznańskiego oddziału – salonu Opel Westmotor. W pierwszym roku działalności już w strukturach Grupy PGD osiągnął on czterokrotny wzrost sprzedaży.

Jednym z atutów Centrum Motoryzacyjnego Komorniki ma być jego lokalizacja. Powstaje ono na działce o powierzchni ponad 1,3 ha, położonej na węźle Poznań Komorniki, gdzie krzyżują się autostrada A2 i prowadząca z Wrocławia droga nr 5, w bezpośrednim sąsiedztwie wielobranżowego centrum handlowego. Powierzchnia każdego z salonów to prawie 1000 metrów kwadratowych. Zakładany termin uruchomienia salonu Opla to wrzesień, a salonu Nissana – początek października.

Inwestycja PGD zbiega się z dobrą koniunkturą na polskim rynku motoryzacyjnym. Według Instytutu Samar, w pierwszym półroczu zarejestrowano ponad 210,7 tys. nowych samochodów osobowych, o przeszło 18 proc więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach przed rokiem. Zwłaszcza Opel wypracował bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Nowa Astra produkowana w Gliwicach okazała się został liderem wśród klientów indywidualnych na polskim rynku. Wśród dziesięciu najpopularniejszych modeli jego sprzedaż podskoczyła o ponad 42 proc. W sumie od stycznia do czerwca Opel sprzedał w Polsce ponad 19 tys. samochodów osobowych, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dobrze radzi sobie także Infiniti. Jednym ze sprzedażowych hitów jest nowy model marki – kompaktowy Q30. W czerwcu marka zanotowała imponujący, 186-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do maja i 125-procentowy w ujęciu rok do roku. Za pierwsze półrocze sprzedaż wzrosła o prawie 14 proc.

Grupa PGD była pierwszym dealerem w Polsce, który przekroczył granicę 10 tysięcy sprzedanych samochodów w roku. Od 2004 roku firma jest notowana na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw przygotowywanej przez redakcję Rzeczpospolitej. W zestawieniu za 2015 rok Grupa PGD zajęła 272 miejsce, awansując o 23 pozycje.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana