Za kilka miesięcy startuje kolejny sezon rajdów WRC, a jedną z pięciu fabrycznych ekip w tej serii będzie Toyota Gazoo Racing kierowana przez legendę rajdów – Tommiego Makinena. Impreza w Paryżu była idealną okazją do prezentacji nowego samochodu rajdowego od Japończyków, tym bardziej że pojawił się na niej sam prezydent marki – Akio Toyoda.

Toyota Yaris WRC już niebawem pokaże swoje możliwości na odcinkach specjalnych, a tymczasem producent ogłosił współpracę z firmą Microsoft. Amerykański gigant ze świata komputerów dostarczy odpowiednie oprogramowanie i sprzęt do analizy danych, komunikacji i podziału ról w zespole, a także interakcji z fanami przy wykorzystaniu technologii chmury.

Przy okazji Toyota ogłosiła, że dostawcą opon na najbliższy sezon będzie firma Michelin. Kolejnymi, ważnymi partnerami marki podczas startów w rajdach będą firmy DMG Mori oraz Panasonic Corporation. Jedyną niewiadomą są jeszcze kierowcy, którzy zasiądą w autach japońskiej marki. W kuluarach mówi się, że będą to Juho Hanninen oraz Esapekka Lappi. Na potwierdzenie tych doniesień musimy poczekać jeszcze chwilę.