– Grupa Volkswagena jest solidna finansowo i ma wiele możliwości finansowania się – powiedział Hans Dieter Pötsch dziennikowi „Börsen Zeitung”. – I to bez nadzwyczajnych posunięć takich jak podwyższanie kapitału. Nie jest to aktualnie brane pod uwagę. Nie planujemy takie sprzedania części naszych marek – dodał.

Grupa odłożyła 17,8 mld dolarów na koszty postępowań cywilnych i na grzywny, jakie mogą zostać orzeczone przez organy nadzoru w UE i w innych krajach w ramach „Dieselgate”. Pötsch nie sądzi jednak, że nowe odpisy będą potrzebne. – Najbardziej prawdopodobne elementy zostały już uwzględnione w odpisach dokonanych dotąd – powiedział.

Wyciek paliwa w USA

Odrębnie Volkswagen ogłosił trzy akcje przywoławcze 281 500 samochodów VW i Audi w Stanach z powodu wycieku paliwa ale z rożnych przyczyn. Producent nie ma informacji o jakimkolwiek przypadku pożaru z tego powodu, ani o odniesionych obrażeniach.

Problem dotyczy benzynowych SUV Audi Q5 z lat modelowych 2009-12, Audi Q7 z 2007-12, limuzyn A6 i A7 z lat 2012-13 oraz wszystkich rodzajów silników w VW Golf, VW SportWagen, VW GTI , Audi A3 limuzyna i kabriolet z lat 2015-16. Nie wiadomo na razie, czy to samo dotyczy tych modeli w innych krajach.