W tej chwili katalog Mercedesa otwiera Klasa A, kończąc na ultraluksusowym Maybachu Klasy S. Jednak z pewnością znajdą się zamożni wielbiciele marki z logo trójramiennej gwiazdy, którzy postanowią wydać jeszcze większe pieniądze na kolejne produkty. Co powiecie na luksusowy samolot lub jacht przygotowany przez ludzi ze Stuttgartu?

Mercedes nie wkraczał do tej pory na wodę i w przestworza, ale okazuje się, że jego projektanci już od dobrych paru miesięcy mieszają w tym temacie. W czasie gdy nasza uwaga była skupiona na halach wystawienniczych w Paryżu, kilka tysięcy kilometrów dalej odbywała się impreza Monaco Yacht Show w Monte Carlo.

Zespół Mercedes-Benz Style nawiązał współpracę z Silver Arrows Marine, czego owocem jest luksusowy jacht o nazwie Arrow 460 Granturismo. Po raz pierwszy pokazano go szerokiej publiczności podczas imprezy w Monako. Zarówno linie zewnętrzne jak i wygląd kabiny nawiązują mocno do produktów jeżdżących po asfalcie. Ciekawostką są szyby z elektrycznym modułem zmieniającym przepuszczalność światła. Technologia o nazwie Magic Sky jest od jakiegoś czasu dostępna w najdroższych modelach samochodów tej marki. Produkcja rozpocznie się już za kilka miesięcy. Nie znamy jeszcze cen, ale tymczasem warto spojrzeć na pierwsze zdjęcia tej pływającej maszyny.

Dużo zamieszania na tej imprezie zrobił projekt kabiny prywatnego odrzutowca przygotowany przez Mercedes-Benz Style i Lufthansę. Projekt przygotowano pod kątem takich samolotów jak Airbus 320 czy Boeing 737. Znalazło się tam miejsce na prywatną sypialnię, kuchnię, pokój z kinem domowym czy łazienkę z prysznicem. Oczywiście jest tam również kuchnia, biuro oraz sporo miejsca, gdzie zamontowano zestaw wypoczynkowy. Wszystkie elementy zostały idealnie skomponowane, dzięki czemu wnętrze samolotu wygląda jak luksusowy apartament.

Te dwa projekty to tak naprawdę zapowiedź tego, czym w najbliższych latach będą zajmować się styliści Mercedesa. Zobaczcie zdjęcia luksusowego jachtu oraz wnętrza samolotu.