Aktualizacja: 14.12.2024 07:56 Publikacja: 07.02.2017 19:48
Jens Ocksen prezes Volkswagen Poznań. Z koncernem Volkswagena związany od przeszło 30 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. przy produkcji transportera T4 w Hanowerze i podczas wielu projektów zagranicznych, m.in. w Tajpej. Jest członkiem kierownictwa marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Zarządzana przez niego spółka Volkswagen Poznań stała się największym pracodawcą w Wielkopolsce: obecnie w czterech zakładach firmy zatrudnionych jest już ponad 9 tys. osób. W ub. roku w poznańskim Antoninku wyprodukowanych zostało 185 tys. samochodów. To jak dotąd najwyższy roczny poziom produkcji w tych zakładach. Udział Volkswagena w polskiej branży motoryzacyjnej zwiększyła uruchomiona jesienią ub. roku fabryka samochodów dostawczych Crafter we Wrześni, za którą także odpowiada Ocksen. Inwestycja ożywiła gospodarczo miasto, gdzie utworzono Wrzesińską Strefę Aktywności Gospodarczej, mającą przyciągać kolejne inwestycje. —adw
Foto: materiały prasowe
Fabryka Opla w Gliwicach, po decyzji PSA o ulokowaniu w Tychach produkcji francuskich silników chce pozyskać nowy model samochodu.
Udziałowcy Tesli zatwierdzili program wynagradzania prezesa Elona Muska w wysokości nawet 2,6 mld dolarów w dowodzie zaufania do jego kierowania firmą. Byli jednak przeciwnicy, m.in. norweski fundusz inwestycyjny.
Dyrekcja Skody zaproponowała podwyżkę zarobków o 8,3 proc. od kwietnia, ma nadzieję porozumieć się ze związkami w tej kwestii, a także co do organizacji pracy, aby nie doszło do strajku — podał szef działu kadr
Grupa PSA opublikowała plan dla Europy dotyczący lokalizacji produkcji silników i skrzyń biegów, aby dostosować się do rosnącego popytu na auta benzynowe i elektryczne. Plan nie dotyczy Niemiec, bo nadal trwają rozmowy ze związkami w Oplu
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Koncern PSA podjął decyzję w sprawie przyszłości fabryki Opla w Tychach.
Polska może zostać liderem infrastruktury rowerowej w Europie, ale potrzebuje strategii, specustawy rowerowej i lepszej współpracy administracji – to wnioski z debaty zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. „Rzeczpospolita” była partnerem wydarzenia.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Wszyscy byśmy chcieli, żeby ta wojna się skończyła. Tylko chcemy, żeby skończyła się sprawiedliwym pokojem. Z punktu widzenia Rzeszowa najważniejszy jest fakt utrzymania dalej bazy wojskowej NATO i obecności wojsk sojuszu w naszym regionie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Wydatki na oświatę pochłaniają coraz poważniejszą część budżetów samorządów. Finansowanie oświaty oraz powrót do odebranych kompetencji samorządowych to tematy do rozmów z rządem.
W Rankingu Samorządów 2024 zwyciężyły Dąbrowa Górnicza, Łeba i gmina Sulmierzyce. Czym się wyróżniły?
Gimnazjów nie przywrócimy. Ale obecny system małych szkół odpowiada potrzebom rodziców, a nie potrzebom uczniów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas