Piłkarze Bayernu są dość mocno rozpieszczani przez sponsorów. Jednym z nich jest marka Audi, która rokrocznie dostarcza cała flotę samochodów dla piłkarzy. Również w tym roku Robert Lewandowski, Manuel Neuer, Jerome Boateng, Thomas Muller i spółka mogli wybrać jeden z egzemplarzy.

Oczywiście, jak na sportowców przystało, najpopularniejsze były najszybsze modele z logo RS na grillu. Wybrało je aż piętnastu piłkarzy. Wśród nich dominowały modele RS6 oraz RS7. Zresztą ten ostatni wybrał Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu. Najspokojniejszy samochód z całej stawki wybrał nowy piłkarz monachijskiej drużyny – Renato Sanches. Zdecydował się na model A3 Sportback. Trener Carlo Ancelotti wybrał luksusową limuzynę Audi A8, którą zresztą jeździ już od miesiąca. Dużo graczy wybrało model Q7 oraz A7 Sportback.

Ceremonia przekazania samochodów miała miejsce wczoraj w Audi Piazza znajdującym się w Ingolstadt. Szef marki, Rupert Stadler przekazał każdemu zawodnikowi kluczyki do samochodu, a sprzedawcy tłumaczyli różne funkcje znajdujące się w tych modelach.