Przypadki wybuchowej aktywacji poduszek Takaty doprowadziły dio utraty życia przez co najmniej 21 osób i do obrażeń u kilkuset, wywołując największą akcję naprawczą w historii motoryzacji i doprowadzając do bankructwa japońskiej firmy i jej amerykańskiej filii TK Holdings.
Filia przygotowywała się do batalii sądowej chcąc uzyskać od sędziego zgody na realizację planu naprawczego, umożlwiającego wyjście z procedury upadłościowej i ochrony przed wierzycielami.
Przeciwni temu byli przedstawiciele ofiar i wierzyciele, ale oba komitety ich reprezentujące, a także zainteresowane firmy samochodowe i grupa Key Safety Systems, kupująca zdrowe aktywa Takaty, doszły do porozumienia, usuwającego zasadnicze zastrzeżenia wobec tego planu
Porozumienie przewiduje utworzenie funduszu powierniczego do wypłaty odszkodowań ofiarom; jego część sfinansują firmy samochodowe w zamian za rezygnację z niektórych roszczeń od Takaty. Wśród 13 sygnatariuszy tego porozumienia znajdują się General Motors, Ford, Toyota, amerykańskie filie Hondy i Volkswagena.
Key Safety Systems z Michigan, filia chińskiej grupy Ningo Joyson Electric Corp przyłączyła się do tego porozumienia. Specjalizuje się w wyposażeniu bezpieczeństwa, zamierz przejąć zdrową część Takaty za 1,6 mld dolarów, a pieniądze z tej transakcji mają być wykorzystane na odszkodowania dla firm samochodowych i ofiar wypadków, zgodnie z umową zawartą z resortem sprawiedliwości USA.