Przy budowie pierwszego takiego obiektu na wschodzie Europy znajdzie zatrudnienie kilkaset osób, a wybrano Czechy z powodu niższych kosztów niż w Niemczech. Obiekt przewidziano na początku przyszłej dekady — podała firma potwierdzając informację w czeskich mediach. Nieruchomości BM koło centrali w Monachium, we Francji i w Szwecji nie wystarczają już do zaspokojenia potrzeb w zakresie coraz poważniejszych testów pojazdów autonomicznych — wyjaśniono.

Działkę o powierzchni 500 ha w Sokolovie blisko granicy z Niemcami wybrano spośród 82 możliwych, będą tam sprawdzane układy wspomagające prowadzenie pojazdu i układy hamulcowe — poinformował Herbert Grebenc, szef działu nieruchomości w BMW. Na konferencji prasowej w Pradze oświadczył: — Dziś jesteśmy na progu autonomicznego prowadzenia pojazdów. To oznacza zmasowane inwestowanie w naszą przyszłość.

Grupa będąca także właścicielem marek Rolls-Royce i Mini zamierza wprowadzić na rynek w 2012 r. pierwszy wysoce zautomatyzowany model iNEXT, związała się z Intelem, Mobileye, Delphi, Continentalem i Fiatem Chryslerem w pracach nad przygotowaniem dla rynku pojazdów nie wymagających kierowania przez człowieka. Do 2025 r. zamierza zwiększyć liczbę modeli na baterie do 25, z czego połowa, ma być w pełni elektryczna.