Peter Hochholdinger ma usprawnić i zwiększyć produkcję luksusowego sedana Model S i pojazdu sportowo-użytkowego Model X kalifornijskiej firmy, a także pomóc przy opracowaniu rozwojowego programu tańszej produkcji nowego Modelu 3 — ogłoszono w komunikacie.

Tesla przygotowuje się do pięciokrotnego zwiększenia w ciągu 2 lat swej produkcji do 500 tys. samochodów elektrycznych rocznie, co dla wielu obserwatorów wydaje się niemożliwe nawet przy zatrudnianiu utalentowanych szefów.

Nowy ambitny program produkcji ogłoszony przez prezesa Elona Muska przy okazji publikacji bilansu I kwartału stwarza ogromną presję na dostawców i stawia pod znakiem zapytania zdolność tej formy do przyspieszenia pracy linii montażowej. Dodatkową trudnością jest brak pełnego projektu technicznego Modelu 3, który ma pojawić się na rynku pod koniec 2017 r.

Musk zwrócił się publicznie z apelem do największych specjalistów od produkcji o przyjście mu z pomocą, w kilka dni po ogłoszeniu odejścia z firmy 2 wiceprezesów ds. produkcji i technicznych.

P. Hochholdinger spędził 22 lata w Audi, gdzie pracował przy całym łańcuchu produkcji. Był też doradcą przy tworzeniu nowego zakładu produkcyjnego Audi w Meksyku.