Luksusowy apartament od Bentleya – 9,5 tys. dolarów za noc

Bentley postanowił zadbać o klientów, którzy dość często podróżują. I to niekoniecznie samochodem. Brytyjski producent przygotował trzy apartamenty hotelowe dla najbardziej wymagających, z możliwością podstawienia samochodu pod drzwi.

Publikacja: 31.10.2016 17:23

Luksusowy apartament od Bentleya – 9,5 tys. dolarów za noc

Foto: Bentley

Kilka lat temu firma Bentley nawiązała współprace ze Starwoods Hotels & Resorts. Jest to znana firma w branży hotelarskiej, zarządzająca na co dzień luksusowymi obiektami w ponad 50 lokalizacjach na całym świecie.

Na klientów Bentleya, którzy trafią do Stanbułu, Dubaju oraz Nowego Jorku czekają trzy specjalnie przygotowane apartamenty. Oczywiście nawiązujące stylem do luksusowych samochodów brytyjskiej marki. W każdym z nich znajdziemy ręcznie wykonane meble przez najlepszych specjalistów pracujących na co dzień w fabryce tej marki.

Każdy z nich jest unikatowy. W Nowym Jorku kilkupokojowy apartament znajduje się na 15. wieżowca z widokiem na Piątą Aleję oraz Central Park. Na powierzchni prawie 160 metrów kwadratowych znajdziemy meble oraz wystrój wykonany z egzotycznego eukaliptusa, a wśród nich motywy nawiązujące do niektórych elementów samochodu.

Apartament znajdujący się w Stanbule jest wyposażony w marmurowe podłogi z fakturą przypominającą felgi w modelu Continental, zakrzywione ściany fornirowe, wielką skórzaną kanapę z dwoma zintegrowanymi lodówkami na szampana, a także barek, humidor na cygara oraz system nagłośnienia Naim.

Najnowszym obiektem jest ten w Dubaju. Zainstalowano tam nowoczesny żyrandol z lampami LED, pięć zegarków Breitling pokazujących różne strefy czasowe, a także luksusowy, jedwabny dywan nawiązujący do pokrywy chłodnicy w modelu Mulssane. Całkowita powierzchnia tego obiektu wynosi prawie 200 metrów kwadratowych i znajduje się na czwartym piętrze nowo otwartego ośrodka.

Słowa nie wystarczą, żeby opisać dokładnie każdy apartament. Warto zobaczyć galerię zdjęć, w której przedstawiono design każdego z nich. Bentley zapowiada kolejne obiekty. Ceny za dobę nie należą do najtańszych. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 9,5 tys. dolarów za noc. W ramach tej ceny otrzymamy do dyspozycji samochód z kierowcą. Oczywiście marki Bentley.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana