Krakowska spółka zajmująca się sprzedażą aut PGD rozbudowuje się. Na przełomie września i października otworzy w Poznaniu Centrum Motoryzacyjne Komorniki. W jednym miejscu uruchomi sprzedaż i warsztaty Nissana, Opla oraz Infiniti.

Infiniti Polska i PGD łącznie sprzedały ponad 15 tys. nowych aut w 2015 roku, co oznacza 30 proc. wzrost w stosunku do wcześniejszego roku. Przychody PGD przekroczyły miliard zł i na Liście 500 Rzeczpospolitej spółka zajmuje 272 pozycję.

W segmencie dilerskim grupy największe inwestycje przeprowadza Infiniti Polska, która ma spore ambicje na polskim rynku. W tym roku przewiduje, że sprzedaż zbliży się do pół tysiąca samochodów. Rejestracje w pierwszych ośmiu miesiącach sięgnęły 331 sztuk i były o 11,5 proc. większe niż rok wcześniej. Sprzedaż ma przyspieszyć po otwarciu nowych salonów: w październiku w Poznaniu, w listopadzie we Wrocławiu oraz na przełomie roku w Gdańsku. Tymczasowe obiekty w Poznaniu i Wrocławiu już oferują samochody. Poznań sprzedał 9 aut. Infiniti Polska ma salony w Warszawie, Sosnowcu i (od kwietnia tego roku) w Krakowie.

Spółka liczy, że sprzedaż zostanie pociągnięta przez nowego, małego suva Q30. Infiniti Polska sprzedała przez osiem miesięcy 74 takie samochody. W tym roku ten segment cieszy się wielka popularnością. Od początku roku do końca sierpnia Land Rover zanotował 91-procentowy wzrost rejestracji najmniejszego w ofercie Discovery Sport do 210 sztuk. BMW znalazło chętnych na 857 sztuk modelu X1, to jest o 86 proc. więcej niż rok wcześniej. Mniejszy Mini Countryman zanotował 41-procentowy wzrost (do 300 egzemplarzy). Mercedes sprzedał 759 sztuk GLA, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast rejestracje Lexusa NX wyniosły w pierwszych ośmiu miesiącach roku 1027 sztuk, porównywalnie z poprzednim rokiem.

Infiniti Polska wchodzi razem z PGD w skład polskiej grupy kapitałowej Holding 1. Została ona stworzona w 2012 roku i należą do niej także działający na Słowacji diler Euromotor, zajmująca się wynajmem aut spółka Express i prowadząca działalność developerską spółka Megapolis. Pierwsza inwestycja developerska, apartament owiec Kapelanka w Krakowie, został oddany do użytku w 2010 roku. W budowanym przez Megapolis biurowcu Bielany Bussines Point we Wrocławiu trwają ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt ma 5 pięć pięter i 12 tys. m kw. powierzchni.